https://moyagazeta.com/

ПОСТАЧАЛЬНИКАМ – РІВНІ УМОВИ

Постачальниками продовольчих товарів є ряд суб’єктів господарювання – товаровиробники і посередницькі структури.
Аналіз договорів, які укладаються Хмельницькою філією ДП „Маркет Плазо” з постачальниками продукції, виявив, що договори містять розділ „заходи по стимулюванню збуту товарів”. Згідно умов цього розділу „постачальник зобов’язується під час проведення заходів по стимулюванню збуту товарів в мережі магазинів „Фуршет” не проводити подібні заходи та надавати додаткові знижки на такий же товар іншим суб’єктам господарювання, які його реалізують, на рівних умовах”.

Згадані умови договору позбавляють постачальників можливості надавати знижки, тобто реалізовувати товари по меншій ціні іншим суб’єктам господарювання, які є конкурентами мережі магазинів „Фуршет”, що, в свою чергу, надає йому переваги у конкуренції шляхом набуття можливості встановлення більш привабливих (нижчих) цін.

«Укладання договорів у такій редакції спрямоване на набуття неправомірних переваг у конкуренції по відношенню до підприємств роздрібної торгівлі, які здійснюють продаж такого ж товару зазначеного постачальника в іншій мережі, є неправомірним втручанням у ділові взаємини між виробниками (посередниками) та іншими підприємствами роздрібної торгівлі, що може призвести до обмеження їх ділових можливостей. Тобто впливовий на ринку суб’єкт господарювання, що займається оптово-роздрібною торгівлею, спонукає постачальників не укладати подібних угод з його конкурентами (із додатковими знижками), зменшує можливості конкурентів конкурувати і перешкоджає постачальнику легко знаходити альтернативних торгових партнерів.

Підприємства, які встановлюють роздрібні ціни, не повинні прямо або опосередковано перешкоджати у недобросовісний спосіб іншому підприємству у діловій діяльності, яка зазвичай відкрита для таких підприємств. Тому дії Хмельницької філії ДП „Маркет Плазо” ОРМ „Фуршет”, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення дій, що суперечать правилам, торговим та іншим чесним звичаям у підприємницькій діяльності, – виступив з цього приводу в.о. голови Відділення Анатолій Кармаліта. – Ми зобов’язали товариство переукласти договори із постачальниками».

Автор: Прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення АМКУ