https://moyagazeta.com/

Прокуратура вимагає покарати посадовців, з вини яких допомога на дітей використовувалась на забаганки дорослих

 Законодавством уповноважено соціальних інспекторів контролювати цільове використання коштів, які виділяються з бюджету на підтримку сімей із дітьми. Однак прокурорські перевірки засвідчили, що поза увагою інспекторів залишаються неблагополучні родини, де батьки систематично ухиляються від догляду за дітьми, а «дитячі» гроші витрачають на алкоголь і сигарети.

Натомість, задля видимості роботи, окремі соціальні працівники лише складають формальні акти обстежень житлово-побутових умов таких сімей.

До прикладу, прокуратура Красилівського району встановила, що багатодітна матір із с.Печеськи, отримавши майже 110 тисяч гривень державної допомоги, витрачала ці кошти на власні потреби і спиртне. Діти ж залишались голодними, недоглянутими, у брудній хаті та невипраній одежі, захворіли небезпечними інфекційними хворобами. Під час обстеження соціальні інспектори управління соцзахисту райдержадміністрації порушень не побачили, а в акті зазначили відомості, які не відповідають дійсності.

І тільки за втручання прокуратури району відносно горе-матері розпочато кримінальне провадження за злісне невиконання обов’язків по догляду за дітьми (ст.166 КК України), виплату матеріальної допомоги припинено, дітей влаштовано до інтернатного закладу.

Поза контролем соціальних інспекторів залишились близько 72 тисяч гривень «дитячих» коштів, які матір трьох малолітніх із с.Марківці цього ж району витрачала на свої забаганки. Після реагування прокурора дітей вилучено з умов, що загрожували їх життю та здоров’ю, виплата допомоги припинена.

Прокурори Віньковецького, Ярмолинецького районів, Старокостянтинівський міжрайонний та інші виявили такі ж порушення. Їх причинами є неналежне виконання посадовими особами управлінь соціального захисту населення своїх службових обов’язків щодо контролю за цільовим використанням допомоги сім’ям із дітьми, байдуже ставлення до неповнолітніх із неблагополучних родин. Тому прокуратура області внесла подання до обласної держадміністрації про усунення цих порушень та притягнення винних посадовців до відповідальності.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області