https://moyagazeta.com/

Протистояння корупції і хабарництву в регіоні потребує більш чіткої взаємодії усіх правоохоронних органів

Послаблено роботу і з виявлення корумпованих осіб в системі судової гілки влади, у сфері приватизації, в банківській сфері.

По 41 кримінальній справі про злочини з ознаками корупції, розслідуваній і спрямованій до суду прокурорами, проходять переважно державні службовці 5-7 категорій. Третина цих осіб – сільські голови. І тільки окремі справи заслуговують на увагу як актуальні, зважаючи на розміри спричинених збитків. У результаті розгляду кримінальних справ лише три особи засуджено до реальної міри покарання, 68 відсоткам засуджених заборонено обіймати певні посади.

Упродовж року судами розглянуто 102 протоколи про корупційні правопорушення, складені правоохоронцями. Дві третини притягнутих – голови й секретарі сільських рад. Адміністративну відповідальність не поніс жоден посадовець вищої категорії.
Водночас, досить результативною є боротьба з хабарництвом. Органами прокуратури у поточному році порушено 34 кримінальні справи цієї категорії. З них 31 справу з обвинувальними висновками уже спрямовано до суду. Кожна четверта – про хабарництво з ознаками корупційних дій.

Юрій Голуб зажадав від прокурорів, працівників міліції, служби безпеки, митниці, податківців більш скоординованих дій, таких, щоб укріпити довіру людей і переконати їх у спроможності державних органів захистити громадян від свавілля та здирництва.
Тому на нараді було внесено ряд конструктивних пропозицій. Враховуючи їх, постановлено вжити конкретних заходів, спрямованих на виявлення та розкриття злочинів з ознаками корупції і хабарництва, особливо у сфері економіки.

 

Автор: Прес-служба прокуратури Хмельницької області.