https://moyagazeta.com/

При незадовільних розрахунках буде обмежуватися поставка природного газу на Хмельницьку область

 Стрімке нарощування боргів у «Хмельницькгазі» розпочалося ще півроку тому, після семикратного підвищення тарифів на блакитне паливо. Відтоді борги ростуть. Якщо рік-два тому боржників, які винні за газ більше тисячі гривень, в області можна було порахувати на пальцях, то нині таких – понад 20 тисяч. На підприємстві запевняють: подібної ситуації ще не було, і прогнозують невтішні наслідки.

«При незадовільних розрахунках буде обмежуватися поставка природного газу на Хмельницьку область, – пояснює заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейда. – Це призведе до того, що буде знижуватися тиск в мережі, багато опалювальних приладів не зможуть працювати і будуть відключатися».

Також за словами пана Віталія, існує ймовірність виникнення ситуації, коли віддалені мікрорайони обласного центру, Хмельницького або інших районів взагалі можуть залишитися без газу, оскільки спрацює система безпеки, яка відключить його, щоб не створити аварійну ситуацію при низькому тиску природного газу в мережі.

«Хмельницькгаз» забезпечує блакитним паливом майже 400 тисяч сімей краю. З жовтня, розповідають газівники, уже діє пільговий тариф. Проте – не для всіх, а лише для тих, хто «вкладеться» у норму в 200 кубометрів. Такі користувачі платитимуть 3,19 гривні за кубометр газу. Все, що перевищує такий обсяг, оплачуватиметься за звичайним тарифом – 7,19 гривні за кубометр.

Детальніше – у сюжеті.http://odtrk.km.ua/