Приховав від оподаткування мільйон – отримай 9 років увґязнененя!

У середині березня Новоушицький районний суд розглянув матеріали кримінальної справи за трьома статтями і призначив покарання у вигляді дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією всього належного громадянину майна.

Незаконні оборудки протягом двох років проводилися громадянином, засудженим раніше за статтями, що забороняють обіймати посади з матеріальною відповідальністю й адміністративно-господарськими обов’язками. Горе-директор провів по фінансовому й податковому обліках документи про придбання у фіктивних підприємств зерна та консультаційно-посередницьких послуг. Як наслідок, було безпідставно завищено податковий кредит із ПДВ та занижено сплату податку на прибуток і до бюджету не потрапило 436 тисяч гривень податків.

Ухилення від сплати податків виявили співробітники оперативного управління УПМ Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області спільно з відділом податкової міліції Кам’янець-Подільської об’єднаної держподатінспекції.
– Як виявилося крім того, цей громадянин реалізував майновий комплекс комбінату хлібопродуктів за 856 тисяч гривень і не відобразив цієї операції по бухгалтерському й податковому обліку підприємства, умисно ухилившись від сплати податків до бюджету на суму 385 тисяч гривень, – повідомив заступник начальника управління податкової міліції ДПА у Хмельницькій області Віктор Чиж. – І порушуючи Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств”, він ухилився від спрямування у бюджет 182,2 тисячі гривень податку на прибуток. Таким чином, протягом 2005 – 2006 років, вносячи неправдиву інформацію до податкової звітності й бухгалтерського та податкового обліку підприємства, директор комбінату хлібопродуктів провів мимо бюджету один мільйон гривень.

Розслідуючи цю справу, міліціонери-податківці виявили торішній факт привласнення директором трьохсот тонн зерна вартістю 350 тисяч гривень. Воно було передане місцевим фермером на зберігання, і комбінат хлібопродуктів не мав права переробляти чи використовувати збіжжя без погодження з власником. Та зі злочинного умислу директора воно було перероблене й реалізоване, а кошти привласнені.

Автор: Михайло Цимбалюк,
прес-служба ДПА у Хмельницькій області