https://moyagazeta.com/

Шахрайств стало вдвічі більше

Найбільше подібних злочинів скоюється в понеділок у денний час. Часто шахраї видають себе за представників соціальних служб або цілителів, що обіцяють зняти порчу чи наговори, залякуючи людей негативними наслідками. Також популярними серед зловмисників є шахрайства, пов’язані з валютою.

Так, наприклад, нещодавно обдурили 60-річну жительку Хмельницького, яка подала оголошення про продаж меблів. Невдовзі з’явився і чоловік, який бажав їх придбати. Він запропонував жінці залишити 200 гривень завдатку за товар. Однак, оскільки в цей час у нього було лише 100 доларів однією купюрою, він дав їй ці гроші і попросив віддати йому здачу з цієї суми в гривнях.
Пенсіонерка погодилась і дала незнайомцю 600 гривень. “Як виявилося згодом, хмельничанка отримала у завдаток підроблену купюру. На банкноту номіналом у 1 $ було наклеєно ще два нулі”, – повідомила інспектор відділу громадських зв’язків УМВС України в Хмельницькій області Дарина Вітмановська.

Щоб не стати жертвою шахраїв, правоохоронці радять:
не підписувати будь-яких документів, добряче не розібравшись у них;
не користуватися послугами підозрілих осіб при оформленні прописки, встановленні телефону та вирішенні інших подібних питань;
бути пильними, коли пропонують швидкий заробіток або вигідні умови працевлаштування в нашій державі чи за кордоном;
не вірити, якщо незнайомі люди кажуть, начебто Ваші сусіди попросили їх щось купити, і просять Вас оплатити цю покупку;
будьте обережними, коли граєте в азартні ігри.

Загалом, не варто бути надмірно довірливим, адже часто люди стають жертвами зловмисників саме через це.
“Шахраї постійно відточують свою майстерність, і їх методи відрізняються чималою різноманітністю. Всім відомо, що довіряти чужим не варто, але навіть приклади інших не завжди можуть вберегти від подібних ситуацій, тож будьте пильними”, – зазначила Дарина Валеріївна.