https://moyagazeta.com/

Сьогодні У Хмельницькому покажуть “розумне” кіно

 Перед тим як відпочити разом з усією родиною всі члени сім’ї шукають місце, де б могли це зробити й таки обирають кіно. Перед тим як зробити деякі уроки в школі цікавішими вчителі роздумують, як же ж можна це «обіграти» й обирають похід в кіно на повчальний фільм. Перед тим як залізти в тепле ліжечко, щоб розслабитися, люди обирають хороше кіно. Отже, кіно. Це, напевно, найпопулярніший вид так званого лінивого відпочинку. Але разом з тим хороші фільми можуть спонукати глядачів на певні філософські роздуми. І взагалі, хочеш посміятися – дивися комедію, хочеш поплакати – переглядай мелодрами, хочеш чомусь навчитися – включай наукові фільми. Вибір величезний!

Кінематограф надзвичайно поширений у сучасному світі. На щастя, в Україні ця сфера культурної діяльності почала активно розвиватися і, до речі, дуже вдало. Та просто переглянути фільм і забути про нього – якось зневажливо для його творців та акторів. Кіно потрібно розуміти, черпати звідти певні знання та моральні цінності. Цього й хочуть навчити хмельничан вже цієї середи. 

25 квітня у навчально-культурному центрі «Побужжя» покажуть розумне кіно. Ціль цього заходу не просто представити хмельничанам кінострічку. Мета – переглянути й потім обговорити побачене з експертами, якими будуть не випадкові люди, а професійні психологи, які спеціалізуються на позитивній психології. Обрали саме такий напрям цієї науки, бо й фільм веселий, оптимістичний, проте глибоко психологічний. Покажуть «Поліанну», що знята по однойменному романові-бестселерові письменниці Елеонори Портер.

 «Полліанна» — роман-бестселер американської письменниці Елінор Портер, опублікований в 1913 році. «Полліанна» короткий зміст ви можете прочитати за 7 хвилин. «Полліанна» скорочено Одинадцятирічна Полліанна Уіттіер приїжджає до своєї тітки міс Поллі Харрінгтон в штат Вермонт. Батько Поліанни Джон Уіттіер помер, не залишивши практично ніякої спадщини: будучи бідним пастором в маленькій церкві і отримуючи невелику платню, він залишив після себе лише кілька книг.

Так як мати Поліанни давно померла, а інших родичів у неї немає, вона змушена переїхати до тітки Поллі, яка весь цей час не підтримувала ніяких контактів з родиною Поліанни. Старша сестра тітки Поллі свого часу вийшла за Джона Уіттіер всупереч бажанню батьків, які наполягали на весіллі з багатою людиною. Але мати Поліанни стала дружиною місіонера і відправилася з ним на південь, з тих пір родина розірвала з нею всякі стосунки. Тепер, двадцять п’ять років потому, тітка Поллі живе одна у величезному будинку, успадкувавши великий стан після смерті всіх її близьких. Вона педантична, строга і приймає племінницю виключно з почуття обов’язку. Полліанні вона виділяє кімнату на горищі, без дзеркала, з голими стінами і практично без меблів, тому що «їй хотілося по можливості віддалитися від суспільства дитини і, одночасно, вберегти багату обстановку: вже вона-то чула, як погано поводяться діти з хорошими речами ».

Полліанна ж є повною протилежністю
Поллі: дуже жива, балакуча і життєрадісна. Вона вчить оточуючих грі «в радість». Грати почали вони з батьком давним-давно, коли їм серед пожертвувань дісталися милиці: «Мені тоді страшенно хотілося ляльку, ось тато і попросив жінку, яка збирала пожертви. А та леді відповіла, що ляльок ніхто не жертвував, тому замість ляльки посилає маленькі милиці ».

Тоді батько пояснив Полліанна, що потрібно радіти, раз милиці їм не потрібні. З тих пір вони завжди грали «в радість», знаходячи привід для оптимізму в кожній події. У перший же день після приїзду Поліанни тітка Поллі залишає її без вечері, звелівши вечеряти хлібом з молоком на кухні, разом зі служницею Ненсі, на що Полліанна відповідає: «Що ви, тьотю, я дуже рада. Я люблю хліб з молоком, і Ненсі мені дуже подобається. Ми так добре повечеряли разом ». Все моралізаторство і покарання тітки Поллі її племінниця сприймає із захопленням і вдячністю, чит призводить міс Поллі в замішання.
Поступово тітка Поллі прив’язується до Полліанни.

Це чудовий спосіб подивися на кінематограф з іншого боку. Захід безкоштовний, проте кількість місць обмежена – встигніть зареєструватися.

http://kino-filmi.net/2036-pollianna-2003.html

javascript:void(0);/*1524667746951*/