https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому стартував проект по боротьбі із курінням у громадських місцях

«У багатьох містах Європи та України вже існує така практика,» – зазначає координатор антитютюнової кампанії Руслан Білик. Тому, враховуючи успішність кампаній сусідніх міст, активісти вирішили перейняти позитивний досвід.

Як стверджують організатори, робоча група вже має чітко сформований стратегічний план та активно його виконує. Зокрема, наразі формується коаліція, до якої входитимуть представники громадських організацій, експерти та громадяни-волонтери. З метою отримання статистичних та аналітичних даних по даній проблемі направлені звернення до міської ради, управлінь МВС, Санепідемстанції, МНС, Освіти та науки, Молоді та спорту, Охорони здоров’я та прокуратури. Окремо створений проект додаткового обмеження тютюнопаління, що подаватиметься на розгляд до міської ради. Звернення містить перелік місць, де відтепер планується заборонити тютюнопаління, а також план виконання даного обмеження.

Бліц-опитування показало, що хмельничани активно підтримують даний проект та готові дотримуватись заборон, що їх планують впровадити члени ініціативної групи.
Активісти впевнені: даний проект несе лише позитивні зміни. Зокрема, дитячі майданчики, території навчальних закладів та інші громадські місця будуть вільні від тютюнового диму та недопалків, заклади громадського харчування матимуть окремі зали, адже кондиціонери здатні лише позбавити від запаху, а не отрути, що міститься у тютютновому димі. Некурці зможуть нарешті не боятися пасивного куріння, курці та не курці нарешті перестануть сваритись через простір, який відтепер буде чітко розмежований.

“Хмельницький без тютюнового диму — це реально”, говорять члени ініціативної групи, – “ми боремося за чисте місто, здоровий спосіб життя та позитивний імідж нашого Хмельницького!”

Бажаєте долучитися до акції? Пишіть – bezdila@gmail.com,
або дзвоніть 067 772 52 63

Автор : Марія Малкова