https://moyagazeta.com/

В цьому році екологами у Хмельницькій області накладено штрафів на суму 35,309 тис.грн.

За результатами яких складено 165 протокол про адміністративне правопорушення, 120 посадових та фізичних осіб притягнуто до адмінвідповідальності, накладено штрафів на суму 35,309 тис.грн. З початку року Інспекцією через порушення природоохоронного законодавства виявлено засмічення земель загальною площею 1,236 га, сума розрахованих збитків склала 23,239 тис.грн.
Основними порушеннями, що були виявлені під час проведення перевірок полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів були – безсистемне складування та захоронення – без використання карт, не здійснення контролю ступеню пошарового ущільнення відходів, а в переважній більшості не здійснюється пошарова ізоляція грунтом, а у випадках експлуатації сміттєзвалищ не здійснюється взагалі, не ведення обліку відходів, відсутність дезбар’єрів, приймання на полігони промислових відходів, не розробляються проекти реконструкції перетворення звалища на полігони тощо.

Як повідомив Моїй газеті+ начальник Інспекції Гуменюк В.В., більшість полігонів та усі сміттєзвалища не обладнанні спорудами для контролю за кількістю і складом забруднюючих речовин в підземних водах.
Суттєвим порушенням при експлуатації полігонів та сміттєзвалищ є не здійснення моніторингу по впливу останніх на довкілля.
Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області звертається до жителів області притримуватись природоохоронного законодавства під час здійснення господарської діяльності. За порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, видалення, утилізації тощо відповідно до ст. 152, 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягнуть за собою накладення штрафів на громадян від 340 грн. до 1360 грн. і на посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн. до 1700 грн.