https://moyagazeta.com/

Відбулось чергове засідання Хмельницької міської громадської ради

Учасники засідання заслухали інформацію директора департаменту економіки міської ради Лариси Литовки про стан справ щодо дотримання на території міста Хмельницького законодавства про заборону грального бізнесу. Зокрема, про те, що при виконавчому комітеті розпорядженням міського голови ще у 2006 році створено комісію щодо перевірки додержання вимог чинного законодавства суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність в сфері грального бізнесу на території м. Хмельницького.

До прийняття Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні” від 15.05.2009 року комісією протягом 2007-2008 років проведено роботу по очищенню вулиць міста, ринків, закладів громадського харчування, торгівлі від гральних автоматів. За вказаний період проведено демонтаж всіх гральних автоматів типу “ромашка”.

Починаючи з листопада 2007 року виконавчим комітетом припинено видачу погоджень на розміщення гральних автоматів у зв’язку з численними скаргами мешканців міста про поширення проявів залежності дітей та підлітків до азартних ігор.
Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні» набув чинності з 25.06.2009 року. У відповідності до вказаного Закону повноваження по здійсненню перевірок щодо дотримання вимог Закону, застосування фінансових санкцій до суб’єктів господарювання, які здійснюють та проводять на території України азартні ігри, покладені на органи міліції та органи державної податкової служби.
При цьому комісія не припинила свою діяльність. Протягом 2011 року розглянуто 15 скарг мешканців міста, обстежено спільно з представниками правоохоронних органів 10 об’єктів.

Станом на 07.12.2011 року силами працівників міської ради проведено моніторинг з метою виявлення суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері грального бізнесу. Всього обстежено 71 заклад та виявлено, що щонайменше 34 з них здійснюють діяльність у сфері грального бізнесу.
На даний час комісією проводиться робота щодо з’ясування власників (орендарів) приміщень, в яких проводиться діяльність грального бізнесу.

Лариса Лаврентіївна закликала членів громадської ради повідомляти про заклади, що провадять вказану протизаконну діяльність, для організації відповідного реагування.
Громадська рада ухвалила рішення розглянути це питання більш детально на черговому засіданні, запросивши на нього представників міліції та податкової служби.

Також учасники засідання заслухали інформацію голови ради Зої Діденко про роботу громадської ради у 2011 році та внесли пропозиції щодо формування плану роботи громадської ради на 2012 рік. Зокрема, члени ради вирішили у наступному році реалізувати ряд заходів, спрямованих на активізацію роботи комунальних підліткових клубів міста, вивчити питання щодо роботи притулку для бездомних тварин “Добро” та активізувати інформаційно-роз’яснювальну діяльність спрямовану на протидію поширенню у місті Хмельницькому алкоголізму та наркоманії.

Автор: УВІП