https://moyagazeta.com/

Відбувся земельний аукціон у Хмельницькому. Міська казна поповниться коштами

Земельний аукціон з продажу права оренди земельних ділянок відбувся сьогодні в сесійній залі міської ради за участю міського голови Сергія Мельника, заступника міського голови Івана Прокопця, директора департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимира Швеця, члена постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Андрія Кветка:

Організатором аукціону виступила Хмельницька міська рада в особі управління земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів з реалізації права оренди земельних ділянок.
З технічними паспортами об’єктів продажу можна було попередньо ознайомитись у згаданому вище управлінні. Офіційна інформація про 20 земельних ділянок, на які розроблено документацію із землеустрою та право оренди, розміщувалась на сайті міської ради.
Провела аукціон з реалізації права оренди земельних ділянок ліцитатор, представник філії Хмельницьких аукціонних центрів державної акціонерної компанії “Національна мережа аукціонних центрів” Оксана Цифуляк, яка ознайомила учасників торгів із порядком проведення аукціону.

Аукціон проведено відповідно до Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Положення про порядок передачі в оренду земельних ділянок у місті Хмельницькому, що затверджений рішенням 12 сесії міської ради від 26.06.2008 № 32, та на підставі рішення 40 сесії міської ради від 03.11.2010 № 6.
Після оголошення ліцитатором Оксаною Цифуляк лоту (одиниці майна, що виставляється для продажу на прилюдних торгах) з права оренди земельної ділянки, що знаходиться на проїзді Панаса Мирного, 1, площею 0,12 га за стартовою ціною 47317,00 грн. під будівництво багатоквартирного житлового будинку, міський бюджет поповниться на 172 тис. 317 грн.

За результатами торгів щодо ділянки в провулку Панаса Мирного, 2, площею 0,10 га, за стартовою ціною 38151,00 грн. під будівництво багатоквартирного житлового будинку, до бюджету міста надійдуть кошти в сумі 206 тис. 151 грн.
Щодо ділянки під будівництво об’єкту комерційного призначення на вулиці Прибузькій, 11/2а, площею 0, 11 га, за стартовою ціною 23324,00 грн., то кошти від її продажу оренди склали 33 тис. 324 грн.

За словами директора департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимира Швеця, земельний аукціон не виправдав очікувань, оскільки із 20 запропонованих земельних ділянок, право оренди продано лише на 3 земельні ділянки. З іншого боку результат торгів Володимир Федорович назвав позитивним, тому що попит на оренду земельних ділянок є.
Володимир Швець відзначив, що на майбутнє інформацію про продаж права оренди земельних ділянок у місті можливо прийдеться розміщувати на широковідомих всеукраїнських сайтах і газетах. Тоді до аукціонів можна буде залучити не лише хмельничан, місцевих підприємців.

За словами директора департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимира Швеця, повторний аукціон з продажу права оренди земельних ділянок відбудеться орієнтовно за місяць, а впродовж року передбачається провести іще приблизно 2-3 аукціони.

Автор: УВІП