https://moyagazeta.com/

Виділені на реставрацію Кам'янець-Подільської вежі кошти забрали

Нагадаємо, що зруйнувалася вона 1 серпня 2011 року.

У 2012 року періодично з’являлися повідомлення про те, що з державного бюджету мають надійти кошти на її реконструкцію.

Потім повідомили, що кошти у сумі 3 млн. 15 тис. грн таки виділені. Було навіть проведено тендер на виконання робіт, визначено переможця. Більше того, фірма приступила до виконання робіт.

Але, як повідомляє ВжеІнфо, на початку грудня міська влада заявила, що вона не задоволена темпами виконання робіт, бо виникав ризик того, що кошти не встигнуть освоїти. Навіть була створена спеціальна робоча група, яка мала б це все контролювати.

Але вже тоді говорилося, що основною причиною того, що роботи виконуються не надто швидко, є те, що ще у грудні фірма-підрядник не отримала жодної копійки з передбачених мільйонів. Але оптимізм не зникав.

Учора під час чергового брифінгу заступник міського голови Василь Сукач повідомив, що на жаль, реставраційні роботи припинені, жодної копійки з державного бюджету так і не надійшло.

Є надія, що ці кошти повторно будуть виділені у 2013 році. Фірма-підрядник встигла освоїти всього 100 тис. грн., про що свідчить акт виконаних робіт.

Як далі будуть розвиватися події, поки не відомо. Ймовірно, міська влада буде добиватися, щоб кошти виділили повторно, бо башту таки треба відновлювати. Але це знову тендери та час…

Наразі основною проблемою є відновлення тимчасового накриття башти, яке було зроблено минулої зими. Коли було розпочато реставрацію, частину його було знято. Для його відновлення потрібно 50 тис. грн., які можливо, будуть виділені з обласного бюджету. Провести такі роботи вкрай необхідно, щоб принаймні не допустити подальше руйнування ї так багатостраждальної башти.

Газета Є