https://moyagazeta.com/

Звітує Антимонопольний комітет

За 9 місяців 2012 року Відділення розглянуло 72 справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та внесло 58 рекомендацій стосовно припинення дій з ознаками порушень. В результаті було припинено 78 порушень та 52 дії з ознаками порушень. За невиконання рекомендацій було розпочато розгляд 4 справ.

Суб’єкти господарювання оштрафовані загалом на 970,0 тис. грн., з них 700,0 тис. грн вже сплачено до Державного бюджету України.

Економічний ефект від припинення порушень склав 1,5 млн. грн.

Відділення припинило 14 порушень у вигляді змов при проведенні державних закупівель. Узгоджена поведінка суб’єктів господарювання-учасників торгів усунула змагальність між ними і призвела до спотворення конкуренції. Як результат, закупівлі проводились з порушенням основних принципів: максимальної економії, ефективності та добросовісної конкуренції серед учасників. Внаслідок вчинення антиконкурентних узгоджених дій 22 суб’єкти господарювання оштрафовані загалом на 454,0 тис. грн.

У 2012 році припинено 18 порушень у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Порушення були вчинені на товарних ринках: теплової енергії та централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, послуг з експлуатації і поточного ремонту житлового фонду, видачі технічних умов на підключення до газових мереж, послуг проведення технічного контролю транспортних засобів, оформлення та державної реєстрації документів на право власності на нерухоме майно, включаючи пов’язані з цим інвентаризаційні роботи, послуг, пов’язаних із санітарною очисткою, послуг з підготовки схеми прив’язки малої архітектурної форми, комплексних послуг з надання торгівельних місць для реалізації продовольчих та непродовольчих товарів на ринку, права доступу до інфраструктури (житлових будинків) для забезпечення надання телекомунікаційних послуг, роздрібної реалізації скрапленого газу в якості моторного пального, надання платних медичних оглядів, розміщення зовнішньої реклами на електротранспорті. 18 суб’єктів господарювання оштрафовані на 179 тис. грн.

Припинено 12 антиконкурентних дій органів влади і місцевого самоврядування. Зокрема, були визнані порушеннями: дії, коли до складу конкурсного комітету було включено менше ніж 50 відсотків представників громадських організацій або не включені взагалі, що не відповідає вимогам законодавства про автомобільний транспорт, прийняття рішень про відшкодування компенсаційних виплат за проїзд на міських маршрутах пільгових категорій пасажирів окремим категоріям автомобільних перевізників, наданні одному перевізнику дозволу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування поза конкурсним відбором, схилення виконавців житлово-комунальних послуг до вчинення порушень конкуренційного законодавства через недотримання строків введення в дію тарифів на житлово-комунальні послуги; обмеження сільськогосподарських виробників щодо вільного вибору реалізації та використання зерна.

Припинено 14 випадків бездіяльності органів влади. Невиконання органами влади покладених на них функцій, нездійснення контролю за комунальними підприємствами створювало цим підприємствам умови для вчинення порушень конкуренційного законодавства.

Припинено 7 випадків недобросовісної конкуренції, з них 6 – за поширення інформації, що вводить споживачів в оману. Суб’єкти господарювання оштрафовані загалом на 40,0 тис. грн..

Прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення

Антимонопольного комітету України