https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині нечисті на руку комунальники завдали збитку державі на загальну суму понад 2,5 мільйона гривень

Невиправдане завищення тарифів у житлово-комунальному господарстві викликає численні невдоволення з боку пересічних громадян. Така ситуація спонукає органи внутрішніх справ до вжиття невідкладних заходів, спрямованих, насамперед, на захист економічних інтересів держави та викриття зловживань з боку чиновників.

Як розповів заступник начальника УДСБЕЗ, територіальні підрозділи ОВС були націлені, перш за все, на відпрацювання законності та економічної обґрунтованості формування тарифів підприємствами житлово-комунального господарства. Поряд з цим перевірялась і законність отримання бюджетних коштів і субвенцій цими підприємствами.

В результаті вжитих заходів виявлено 27 корисливих злочинів та вже порушено 14 кримінальних справ, в результаті чого до кримінальної відповідальності притягнуто 21 особу. Збитки за порушеними кримінальними справами сягнули понад 2, 5 мільйона гривень. Провадженням закінчено та спрямовано до суду 5 кримінальних справ. Ще 9 справ перебувають на стадії досудового слідства.

Після надання журналістам загальної інформації Віталій Бондарчук навів конкретні приклади зловживань комунальників. Як виявилось, одним з основних видів правопорушень у сфері ЖКГ є розкрадання бюджетних коштів шляхом фіктивного укладання і підробки договорів та актів виконаних робіт між комунальними підприємствами та приватними фірмами. У цьому напрямку працівниками УДСБЕЗ задокументовано 7 злочинів. До прикладу, правоохоронцями викрито злочинну діяльність службових осіб державного підприємства, які в інтересах одного з комерційних підприємств підписали акти виконаних робіт по будівництву системи опалення школи та привласнили бюджетні кошти в сумі 460 тисяч гривень, виділених на впровадження новітніх технологій для обігріву та гарячого водопостачання.

Також працівники ОВС постійно відстежують законність отримання та використання коштів субвенцій, спрямованих з державного бюджету, та фіксують факти завищення тарифів на теплопостачання, постачання гарячої води, водовідведення та водопостачання. В цьому напрямку задокументовано 2 злочини. Так, службові особи комунального підприємства теплового господарства, розташованого в Старокостянтинівському районі, з метою незаконного одержання субвенцій з Державного бюджету в тарифи на послуги теплопостачання включили адміністративні витрати в розмірі більше ніж 5 %, «заробивши» таким чином 219 тисяч 112 гривень.

Віталій Васильович зазначив, що непоодинокими є й випадки здійснення підприємствами сфери житлово-комунального господарства безліцензійної діяльності.

Наостанок заступник начальника УДСБЕЗ УМВС України в Хмельницькій області наголосив на тому, що такий посилений контроль за житлово-комунальною сферою буде продовжуватись і надалі.

Катерина ШУПРИГАН