https://moyagazeta.com/

Митна декларація пасажира на території СНД матиме єдиний стандарт

 Формат відповідної декларації та правила її заповнення були погоджені сьогодні, 11 червня, в ході 57-го засідання Ради керівників митних служб країн СНД (РКМС СНД) в Херсоні.

Окрім цього, під час засідання обговорювалися питання підвищення якості митного контролю в межах СНД. Так, країни-учасники Співдружності готуються підписати протокол про обмін інформацією між митними службами, а також координуватимуть зусилля у боротьбі з несанкціонованим реекспортом товарів.

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко у вітальному слові до учасників засідання наголосив, що Рада керівників митних служб вже майже два десятки років є ефективним механізмом налагодження співпраці та координації взаємодії митних служб держав-учасниць СНД в галузі митної політики.

«Я впевнений, що наші спільні дії, спрямовані на вдосконалення митних процедур та сплати митних платежів та митного контролю шляхом аналізу, роботи з базами даних, оперативного обміну інформацією дозволять і в подальшому забезпечувати баланс між тим, щоб митний контроль був необтяжливим для бізнесу та громадян, проте ефективним як інструмент захисту національних інтересів у сфері міжнародної торгівлі», – підкреслив Міністр у своєму зверненні.

По завершенню засідання було підписано низку двосторонніх документів про розвиток співробітництва між Міністерством доходів і зборів України та митними службами Російської Федерації та Білорусії.

Зокрема, з Державним митним комітетом Республіки Білорусь підписано меморандум про наміри щодо взаємодії під час проведення в Білорусії чемпіонату світу з хокею. Змагання, нагадаємо, пройдуть у 2014 році.

З російськими ж колегами українські фахівці митної справи узгодили оновлений план спільних заходів з розвитку співробітництва, в тому числі у напрямку здійснення митного контролю громадян, що планують відвідати Олімпійські ігри «Сочі-2014».

Нагадаємо, Рада керівників митних служб держав – учасниць СНД є постійно діючим органом галузевого співробітництва Співдружності Незалежних Держав, діяльність якого спрямована на забезпечення координації взаємодії митних служб у галузі митної політики, гармонізацію митного законодавства і створення єдиних митних послуг. До складу Ради входять керівники митних служб держав-учасниць СНД.

Прес-служба ДПІ у м. Хмельницькому

ГУ Міндоходів у Хмельницькій області(за матеріалами

Міністерства доходів і зборів України)