https://moyagazeta.com/

Податківці провели черговий семінар для платників податків

Начальник відділу адміністрування ПДВ та акцизного збору податкової інспекції міста Оксана Крицька розповіла про вичерпний перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної та правила їх заповнення, а також про право органів ДПС на невизнання податкового кредиту при правильно оформлених податкових накладних: нові форми. Крім того, Оксана Василівна звернула увагу на особливу актуальність співпраці інспекції з платниками податків.

«Наразі інспекція веде постійну та наполегливу роботу по вдосконаленню партнерських відносин з платниками податків і це зрештою дає можливість працювати більш ефективно і без порушень законодавства», – повідомила податківець.

«Інтерес, який виявляє бізнес щодо роз’яснення положень Податкового кодексу – яскраве підтвердження конструктивізму у відносинах платників податків з податківцями», – вважає представниця Державної податкової інспекції.

Про створення контрольної стрічки РРО в електронній формі та про розрахунок і надання покупцеві можливості розраховуватися за допомогою електронних платіжних систем – повідомив заступник начальника відділу контролю за проведенням готівкових розрахунків Віталій Оскома.

Податківець відмітив, що встановлено технічні вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій (далі – РРО) для різних сфер застосування та вимоги до модемів. РРО передаватимуть дані в електронній формі дротовими або бездротовими каналами зв’язку згідно з технологією, розробленою Національним банком України.

Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби затверджено наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012р. №1057, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.10.2012р. за №1743/22055. Наказ набрав чинності з 5 листопада 2012 року.

Віталій Борисович нагадав, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО.

З 1 січня 2013 року подання суб’єктами господарювання до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО, відповідно до вимог Закону України від 02.10.10 №265 (у редакції Закону України від 24.05.2012 №4834-VI) є обов’язковим.

Податківці звернули увагу, що на виконання доручення Президента України Віктора Януковича ДПС України здійснює комплекс заходів для підготовки Програми лібералізації державної податкової політики на 2013-2014 рр.

Бажаючі можуть залишити свої пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства та поліпшення роботи податкового органу в спеціальній скриньці, що розміщена у приміщенні податкової інспекції міста, або надіслати їх на електронну адресу taxservice@sts.gov.ua.”

Також відмітили, що не припиняє свою роботу антикорупційний проект ДПС України «Пульс податкової», метою створення якого стало подолання корупції у лавах податкової служби. Лінія ДПС України працює за принципом call-back – податківці не тільки приймуть звернення, але й потім повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи.

«Звісно, під час однієї зустрічі неможливо осягнути усі нові норми податкового законодавства, однак вона дає змогу привернути увагу платників податків до його основних аспектів, а також вивчити думку підприємців з найбільш актуальних питань, на чому надалі ґрунтуватимуться коментарі та роз’яснення», – підвела підсумок зустрічі Оксана Крицька.

Прес-служба ДПІ у м. Хмельницькому

Хмельницької області ДПС