https://moyagazeta.com/

Які правила зберігатиме ПК?

Не встановлено особливих правил податкового обліку за агентськими договорами (договір доручення, комісії та ін.). Податковий облік за такими операціями проводитиметься за базовими правилами.
Податкові накладні, отримані із запізненням, дозволено включати до складу податкового кредиту протягом 365 днів з дати їхньої виписки.
Платники податку, що застосовували касовий метод до набрання чинності цим Кодексом або застосовують касовий метод, мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.
Визначено правило розподілу податкового кредиту при одночасному здійсненні платником операцій, які підлягають оподаткуванню ПДВ та звільнені або не є об’єктом ПДВ. Коефіцієнт розподілу розраховується як відношення оподатковуваних поставок до загального обсягу продажу за попередній рік. Такий коефіцієнт використовується протягом усього поточного року. За результатами останнього звітного періоду здійснюється перерахунок з урахуванням фактичних даних за звітний рік.
 

Начальник управління оподаткування юридичних осіб В.Шкарпета