https://moyagazeta.com/

Законодавчі ініціативи слугуватимуть розвитку цивілізованого бізнесу

Перш за все законопроект спрямований на подальше удосконалення спрощеної системи оподаткування. Для платників єдиного податку другої групи збільшується податковий період з кварталу до року. На практиці це означає, що завдяки ініціативам влади малий бізнес звітуватиме не 4 рази на рік, а лише один, що значно скоротить документообіг та оптимізує витрати робочого часу підприємцями. Для платників єдиного податку 5 й 6 груп скасовуються обмеження щодо кількості найманих працівників, а це дозволить створити нові робочі місця. Також пропонується зниження ставки оподаткування з 7 й 10 відсотків до 5, 7 відсотків відповідно для вказаних груп „спрощенців”. До того ж запроваджується електронна форма заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування. Таким чином, законопроект спрямований на підтримку малого та середнього бізнесу.

Проект закону зобов’язує платників податків, за винятком „єдинщиків” першої та другої груп, в обов’язковому порядку застосовувати реєстратори розрахункових операцій, у тому числі й тих, що здійснюють продаж товарів за допомогою мережі Інтернет. Запровадження цієї норми сприятиме детінізації діяльності, підвищенню відповідальності перед покупцями, якості обслуговування та захисту прав споживачів. Зрештою, це є загальноєвропейською цивілізаційною практикою. Підкреслюємо, що касові апарати у своїй роботі будуть використовувати виключно платники, що працюють на 3-6 групах єдиного податку. Спрощенців першої та другої групи, наприклад, підприємців, що працюватимуть на ринках, ця норма не стосуватиметься.

Звертаємо увагу, що у законопроекті не передбачене право державної податкової служби самостійно списувати кошти з рахунків компаній, що мають податковий борг, а також без суду забирати власність платника податків, що знаходиться у податковій заставі, про що заявляють представники опозиційних політичних сил.

Окрім цього, в законопроекті не йде мова про ліквідацію податкових пільг. Наразі за дорученням Президента, податкова служба працює над аналізом ефективності податкових пільг. Як наголосив голова ДПС України Олександр Клименко в інтерв`ю виданню „Комерсант”: „Спільно з кожним міністерством, яке курирує галузі, які мають пільги, ми перевіримо їх ефективність. Думаю, за 1-1,5 місяці ми завершимо цей процес і підготуємо доповідь президенту про те, які преференції несуть в собі стимулюючі функції. Але вже сьогодні зрозуміло, що пільги необхідно переглядати”.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області