Одеський театр опери та балета не залишить нікого байдужим!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Це перший театр в Одесі і Новоросії за часом споруди, значенню і популярності.

Перша будівля театру була відкрита в 1810 і згоріло в 1873 році. Сучасна будівля побудована в 1887 році архітекторами Фельнером і Гельмером, які спроектували до цього 47 театрів по всій Європі.

Театр перебудовували тричі із-за пожеж. Сучасна будівля, побудована в 1884-1887 роках, є одним з чудових в Європі архітектурних споруд. На порталі театру розташувалися скульптури муз – покровительок театру, музики, танцю, комедії і трагедії. По фронтону будівлі, в нішах верхнього ярусу, встановлені бюсти Пушкіна, Глінки, Грібоєдова, Гоголя.

Сам театр побудований в стилі віденського «бароко», основного стилю європейського мистецтва XVI- XVIII століть. А найкрасивіша частина будівлі – зал для глядачів – витримана в стилі французького «рококо». Зал для глядачів розкішно прикрашений ліпними орнаментами з тонкою позолотою. Особливий інтерес викликає стеля. У основу його композиції покладено чотири картини художника Лефлера у вигляді медальйонів. На них зображені сцени з творів Шекспіра: «Гамлет», «Сон в літню ніч», «Зимова казка» і «Як вам це сподобається».

А в центрі цього розкішного орнаменту – велика люстра, витонченість ажурних деталей якої цілком може зайняти увагу глядачів під час антракту. Так само і різноманітні світильники, канделябри і орнаменти бронзових інкрустацій вражають оригінальним задумом і винахідливістю їх творців.

Мабуть, ні в одному театрі немає завіси, виготовленої з таким смаком. Його ескіз створив найбільший театральний художник Олександр Головін. Площа сцени – 500 кв. метрів. Унікальна акустика дозволяє доносити навіть шепіт з сцени в будь-який куточок залу.

У 2007 році була завершена повна реставрація будівлі театру. В ході реставрації 1800 палями був укріплений фундамент, модернізовані технічні системи театру. Повністю реставрували фасад і внутрішні приміщення, встановлена нова завіса. На оформлення театру пішло приблизно 7,5 кг сухозлітного золота. Також була реконструйована і упорядкована театральна площа, відновлені зелені насадження. Вартість реконструкції по кошторису Кабінету міністрів України склала 197 млн гривень (близько 40 млн $).

Одеський оперний театр знаменитий перш за все своєю архітектурою, а по плануванню і за технічними даними не поступається кращим театрам Європи.

Будівля театру і зараз вважається одним з кращих в світі! Театр залишається одній з головних визначних пам’яток міста.

У театрі диригували П. І. Чайковський, Н. А. Рімський-корсаков, З. Ст. Рахманінов, співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Антоніна Нежданова, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова і Айседора Дункан.

Кожен, хто приїде до Одеси – «перлини біля моря», обов’язково повинен піти в «перлину перлини» – театр опери і балету!

                                                                                http://www.kudaedem.com.ua/ua/interesting/preview/7.html