Новий метод передбачає, що вчені будуть користуватися водоростями або бактеріями будь-яких відомих мікроорганізмів, які перероблятимуть грунт з Марса як паливо, відкачуючи при цьому кисень.
В даний момент технологія тестується в “марсокімнаті”, яка відтворює умови на червоній планеті. Вченим вдалося зімітувати марсіанський атмосферний тиск, зміни денної і нічної температур і інтенсивність сонячного випромінювання. Досліди, проведені вченими NASA, показали, що певні організми змогли виробляти кисень з реголіту – марсіанського грунту, і очистити його від азоту.
“Це можливий спосіб підтримки людської місії на Марс. Тоді для забезпечення киснем не потрібно буде відправляти важкі каністри з киснем, – коментує учений Євген Боланд. – Давайте пошлемо туди мікроби, і вони зроблять цю важку роботу за нас”.
Такі бактерії можуть бути заселені на всій поверхні червоної планети. При цьому вироблений кисень можна буде збирати, і використовувати пізніше.
Наступна фаза випробувань повинна бути безпосередньо на Марсі. Це стане можливим при запуску наступного марсохода в 2020 році, на який можна буде прикріпити контейнер з бактеріями. Спеціальні датчики всередині контейнерів фіксуватимуть вироблення кисню, і передавати дані на супутник.
Джерелоhttp://pinu.com.ua/