https://moyagazeta.com/

Скандальний бій Гвоздика! Протест відхилено

Українці подали протест з вимогою перерахувати очки за нанесені удари, а також розглянути незастосування штрафних санкцій до казахського спортсмена за утримування Олександра Гвоздика (за правилами за 3 утримання має виноситись попередження і штраф у мінус 2 очки).Відповідне журі AIBA прийняло протест на розгляд і близько 4 ночі за київським часом передало українцям своє рішення. У тексті рішення йдеться про наступне. Попередження за утримання не виносилось оскільки обидва боксери йшли у клінч, тому такі дії були обопільними. Щодо перерахунку очок за нанесені удари судді повідомили наступне: “Очки нараховані вірно, так само, як і остаточне рішення суддів щодо переможця”.

На жаль за статутом AIBA жодних інших апеляційних дій вчинити не можна. Спортивний арбітражний суд (Court of Arbitration for Sport), що є міжнародним органом вирішення спірних моментів у спорті, нещодавно давав роз’яснення, що, згідно зі статутом AIBA, цей суд не має право розглядати рішення Міжнародної Асоціації Любительського Боксу, а відтак рішення AIBA, після розгляду протестів, є остаточними.

Нагадаємо, що 3 українця вийшли у фінали Олімпійського турніру, де вони позмагаються за золото. Це – Василь Ломаченко, Олександр Усик та Денис Беринчик. Ще 2 українських боксери, а саме – Тарас Шелестюк та Олександр Гвоздик, залишились з бронзовими нагородами. Водночас, результати двох чвертьфінальних двобоїв раніше оскаржувались суперниками і саме Тараса Шелестюка та Олександра Гвоздика вже вдавалося відстояти на Олімпіаді у Лондоні.

Давайте підтримаємо наших боксерів, адже цьогорічний Олімпійський турнір видався як результативним (5 українських медалей у 7 вагових категоріях), так і надзвичайно напруженим психологічно.

Джерело: УНН