https://moyagazeta.com/

Ювілей олімпійської перемоги хмельничанина Сергія Нагорного

Тренувався він у Хмельницькому спортивному товаристві “Динамо”. Золоту олімпійську медаль і звання олімпійського чемпіона здобув у складі байдарки-двійки Радянського Союзу в парі з Володимиром Романовським на дистанції 1000 метрів. На дистанції 500 метрів фінішував другим, отримавши срібну нагороду.

Ось як описує цю подію автор книги “На олімпійській хвилі”, присвяченої літнім Олімпійським іграм сучасності, Анатолій Волошин: “Екіпаж байдарки-двійки в складі нашого Сергія Нагорного і росіянина Володимира Романовського відзначився двічі. Спочатку 20-літній Сергій і 19-літній Володимир у суперечці з досвідченими екіпажами НДР і Угорщини на дистанції 500 метрів посіли друге місце. Потім вони ж виступили на дистанції, яка удвічі довша. Більше половини дистанції знаходилися наче в тіні, на четвертій позиції. Але за 350 метрів до фінішу почали прискорення. І от вони вже обходять екіпажі НДР, Угорщини, Франції. Але темп не скидають. Розрив збільшується. Золота олімпійська медаль – гідна нагорода за волю, витримку, майстерність”.

Довідково
Нагорний Сергій Вікторович – олімпійський чемпіон, Заслужений майстер спорту СРСР, майстер спорту Міжнародного класу, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Кавалер ордену „Дружби народів”, Почесний динамівець України.
Сергій Нагорний – перший і єдиний олімпійський чемпіон, який народився і весь час проживає та працює в місті Хмельницькому. Закінчив середню школу № 16, Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування. Сергій Нагорний був включений до складу збірної команди СРСР для участі в XX Олімпійських іграх 1976 року в Монреалі. В період активних виступів на вищому рівні, з 1975 до 1981 років, досяг найвищих спортивних вершин: чемпіон Олімпійських ігор, Світу, Європи, Радянського Союзу, Спартакіади народів СРСР.

Впродовж тривалого часу Сергій Нагорний бере активну участь у популяризації спорту як у місті Хмельницькому, так і в Україні, докладає чимало зусиль для популяризації та розвитку ветеранського спортивного руху, сприяв відкриттю „Музею спортивної слави міста Хмельницького”. На сьогодні Сергій Нагорний очолює Хмельницький міський осередок Хмельницького обласного відділення Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури і спорту, є заступником президента обласної федерації веслування на байдарках і каное.

Сергій Вікторович Нагорний є також претендентом на звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” 2011 року. Подання про присвоєння йому цього звання на розгляд спеціальної комісії внесли Хмельницьке обласне відділення Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури і спорту та Хмельницьке обласне відділення Національного олімпійського комітету України.
Цьогоріч олімпійський чемпіон Сергій Нагорний відзначатиме іще один ювілей, адже йому виповнюється 55 років.

Автор: УВІП