https://moyagazeta.com/

Арсеній Яценюк: «Україні потрібна нова військова доктрина»

На думку політика, сьогодні безпеку країни не можна зводити тільки до танків та літаків. «Це – і продовольча безпека, і безпека від пандемії, боротьба з тероризмом, безпека в Інтернет-мережах, в охороні здоров’я. Це безпека навіть в житлово-комунальному секторі й від надзвичайних ситуацій», – сказав політик.

Арсеній Яценюк висловився за продовження співпраці з НАТО. «Якщо не стоїть питання членства України в НАТО сьогодні, то повинно постати питання про активну кооперацію з альянсом. Йдеться як про участь у миротворчих операціях, так і про продовження реформування українського війська, перехід на контрактну армію, покращення боєздатності збройних сил», – підкреслив Арсеній Яценюк.

«Україна робить внесок в операції щодо встановлення миру і безпеки в світі й відіграє суттєву роль на світовій арені. Ми будемо продовжувати як співпрацю, так і інтеграцію з країнами-членами НАТО – там кращі технології, там більше розуміння. Це той курс, який для України дуже важливий», – сказав лідер «Фронту Змін».

Крім цього, для України також важливо, що відбувається на Сході – в ОДКБ і ШОС. «Нам треба в цьому «коктейлі» знайти родзинку, яка для України найважливіша», – підсумував він.

Політик вважає, що Україні дуже складно стати світовим гравцем у лещатах між Сходом та Заходом. «Але за це треба боротися: виявляти позицію, її відстоювати, щоб нарешті ми сформували свою зовнішньополітичну позицію і поставили крапку в питанні, куди ми йдемо, яку безпеку ми будуємо», – наголосив Арсеній Яценюк.