https://moyagazeta.com/

Не допустити громадянського протистояння і розколу України

 Тема євроінтеграції відійшла на другий план, використовується як тактичне гасло. Позицію влади стосовно угоди з ЄС можна було трактувати по різному, але вона залишала можливість для втілення тих перемін європейського змісту, на які сподівається більшість суспільства.

Нічим не виправданий бандитський розгін учасників акції вдосвіта 30 листопада і події на вулиці Банковій 1 грудня виходять за межі здорового глузду. Що це були провокації – немає сумніву, але тепер немає значення, хто був їх ініціатором. За все відповідає влада. Вона, могла (і зобов’язана була!) негайно вивести на чисту воду провокаторів, але діяла в руслі провокації. Ні влада, ні опозиція провокаціям не протистояли. Наприклад при захопленні приміщення КМДА в момент розбою опозиціонери звинувачували провокаторів від влади, але при тому незаконно зайняли приміщення державної установи, допустили дії, що розходяться із законом.

Очевидним є те, що ситуація в столиці стає не контрольованою і це може мати вкрай небезпечні наслідки для суспільства і цілісності країни. Введення при цьому надзвичайного стану позитивних наслідків не принесе, сприятиме ще більшій ескалації напружень, воно небезпечне громадянським протистоянням.

Корінь проблеми знаходиться в авантюрних діях влади, котра в 2010 році незаконно «протягла» зміни до Конституції України, наділила Президента України надзвичайними повноваженнями (яких добивалися і його попередники), тим самим сконцентрували в його особі і всю відповідальність за ситуацію, за дії владних структур, в тому числі за розбій, влаштований «силовиками».

Політвиконком СПУ вважає вкрай необхідним негайно повернути державне управління в правове поле. Для цього, зокрема в найкоротший термін вжити законом передбачені покарання для організаторів відомих провокацій і їх учасників в міліцейських погонах.

Досвід 2004 року підказує потребу проведення круглих столів влади, опозиції, громадських структур, наслідком яких мають бути дії Президента, спрямовані на:

* притягнення до кримінальної відповідальності винних в кровопролиття 30 листопада і 1 грудня ц.р., інших порушників прав людини;

* визнання і термінові практичні дії в напрямку запровадження європейської моделі державного управління, практичної реалізації гасла «Збудуємо Європу в Україні», проголошеного соціалістами 15 років тому;

* відставку Кабінету Міністрів України, який не забезпечив захист прав людини в Україні та формування уряду народної довіри;

* оголошення дострокових виборів в Україні.

Ми не покладаємось лише на позицію Президента в цьому відношенні, але пропонуємо йому стати на такий шлях, оскільки це його обов’язок, а іншої

перспективи для суспільства, для позитивного розвитку держави і збереження її цілісності не існує.

Ми закликаємо всі політичні організації об’єднати свої зусилля для перетворення України в справді демократичну, соціальну державу з парламентсько-президентською формою правління і розвинутим самоврядуванням. Владу слід повернути народу, громадянину. Тоді вона не займатиметься розбоєм, хабарництвом, іншими протиправними справами, бо знаходитиметься під контролем народу, залежатиме від кожного громадянина.

СПУ вважає, що з метою повернення суспільства в правове поле та його консолідації необхідно:

1. Покарати винних у кровопролитті 30 листопада та 1 грудня ц.р.

2. Забезпечити повернення держави до парламентсько-президентської форми правління.

3. Здійснити відставку Кабінету Міністрів України і формування уряду народної довіри.

4. Провести дострокові вибори парламенту.

Лідер СПУ П.Устенко