https://moyagazeta.com/

Розпочався судовий процес оскарження Податкового кодексу

Про це заявив медіа-координатор Спільної Справи Ігор Пилипчук, котрий сьогодні першим звернувся з відповідним позовом до Вищого адміністративного суду України.

“Ми ніколи не погодимося з тим, що кілька десятків маріонеток з депутатськими значками, яких журналісти влучно нарекли “кнопкодавами”, можуть приймати доленосні для країни рішення. Є документально зафіксований факт: 18 листопада, коли проект Податкового кодексу приймався у другому читанні та в цілому, а також 2 грудня, коли цей акт голосувався в новій редакції з урахуванням пропозицій Президента – у сесійній залі не були присутні відповідно 268 та 269 народних депутатів як це відобразила електронна система голосування. Ті народні депутати, що безпосередньо брали участь у прийнятті рішень, і яких налічувалось менше ста осіб, масово голосували картками своїх відсутніх колег. Подібні дії є грубим порушенням частин 2, 3 статті 84 Конституції України та частини 3 статті 47 Закону «Про Регламент Верховної Ради України», які зобов’язують народних депутатів голосувати на засіданнях Верховної Ради особисто. Відтак, обидва рішення прийняті в незаконний спосіб і тому запровадження Податкового кодексу є неправомірним”, – підкреслив І.Пилипчук.

Він також зазначив, що Громадянський рух Спільна Справа розмістив на своєму сайті  типовий зразок позовної заяви до Вищого адміністративного суду України з проханням визнати протиправними дії Верховної Ради під час голосування по питанню Податкового кодексу 18 листопада та 2 грудня. Спільна Справа закликає громадян масово звертатися з подібними позовами до вказаного судового органу.

“Наша позиція була і залишається незмінною: Податковий кодекс був прийнятий у протиправний спосіб і тому є цілком нелегітимним документом. Виконувати його норми немає жодних підстав. Набуття ним чинності має бути зупинене”, – акцентував І.Пилипчук.

Юридична довідка. Згідно частин другої, третьої статті 84 Конституції України, «рішення Верховної Ради України приймаються виключно на її пленарних засіданнях шляхом голосування. Голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто».

Відповідно до частини 3 статті 47 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», «голосування здійснюється народними депутатами особисто за допомогою електронної системи в залі засідань Верховної Ради або у визначеному для таємного голосування місці біля залу для пленарних засідань».

У рішенні Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Президента України щодо офіційного тлумачення частин другої і третьої статті 84 та частин другої і четвертої статті 94 Конституції України від 7 липня 1998 року N 11-рп/98 (справа № 1-19/98) зазначено, що «положення частини третьої статті 84 Конституції України щодо здійснення народним депутатом України голосування на засіданнях Верховної Ради України означає його безпосереднє волевиявлення незалежно від способу голосування, тобто народний депутат України не має права голосувати за інших народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради України».