https://moyagazeta.com/

Суд у Києві розгляне касацію Луценка

Пана Луценка, який відбуває покарання за скоєння посадових злочинів, доставили до Києва з Менської виправної колонії на Чернігівщині. Він перебуває в залі суду.

Напередодні його адвокат Олексій Баганець, попри припущення ЗМІ, що екс-міністра можуть звільнити, висловив сумнів, що рішення суду буде на його користь.

За словами адвоката, звільнення пана Луценка може відбутися лише за указом президента.

“Я вважаю, що більш вірогідною може бути процедура помилування, яку може запровадити своїм указом президент, оскільки цей варіант однозначно неврегульований законом, тобто глава держави може помилувати як на прохання засудженого, так і на свій власний розсуд”, – сказав Олексій Баганець, якого Клацнути цитує прес-служба партії “Народна Самооборона”, лідером якої є Юрій Луценко.

На початку березня Віктор Янукович заявив, що готовий буде помилувати Юрія Луценка, якщо Вищий спеціалізований суд України не змінить рішень судів нижчого рівня.

“Я давно знаю Юрія Луценка. Як людину мені його шкода. Він страждає через дурниці, які накоїв. Хотів, як краще зробити своєму водієві, а потрапив під кримінальну статтю. Я відверто вам кажу, не дивлячись на те, що він зображає з себе великого опозиціонера, що я з того не радію. Закінчиться касаційний суд, якщо він його не звільнить, я розгляну питання про його помилування. Тоді підійде моя черга. Але зараз я не хочу тиснути на суд. Будь-якого тиску на суд з боку президента не повинно бути. Тому нам треба почекати деякий час, коли буде завершення цієї справи, і тоді буде відповідь”, – Клацнути заявляв президент на прес-конференції 1 березня.

Сам Юрій Луценко неодноразово заявляв, що ніколи не звернеться до президента Януковича із заявою про помилування.

Водночас кілька разів він намагався через суд домогтися звільнення за станом здоров’я.

Звинувачення і покарання

Печерський райсуд Києва Клацнути засудив екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка 27 лютого 2012 року до чотирьох років ув’язнення та конфіскації майна. Йому також заборонили обіймати державні посади терміном на два роки. Окрім того, Юрія Луценка позбавили першого рангу держслужбовця. Суд також постановив стягнути з нього на користь МВС понад 643 тисячі гривень.

Екс-главу МВС звинуватили у перевищенні службових повноважень та заволодінні майном в особливо великих розмірах. Суть звинувачень у тому, що він, будучи міністром внутрішніх справ, начебто сприяв нарахуванню незаконної пенсії своєму водієві Леоніду Приступлюку, виділенню йому житла, а також зарахування його в департамент оперативної служби.

Екс-урядовця також звинувачували в нецільовому використанні коштів під час святкування Дня міліції в 2008-2009 роках.

Європейський Cоюз ставить у пряму залежність підписання угоди про асоціацію із Україною із долею Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.

Європейський суд з прав людиниу липні 2012 року Клацнути ухвалив рішення на користь Юрія Луценка, визнавши, що його арешт був політично вмотивованим.

ВВС Україна