https://moyagazeta.com/

Володимир Литвин: «Росія буде на нас тиснути»

«Я думаю, навіть тиснутиме. Ціни на газ ніхто змінювати не буде, бо Росія піднімає у себе внутрішні ціни на газ», – сказав він.
Литвин також вважає, що новообраний Президент більшою мірою говоритиме про європейський вибір нашої держави. «Поведінка наших керівників буде такою: оскільки під час виборчої кампанії всі демонструють лояльність по відношенню до Росії, і на рівні словесів відбувається певний перекіс, навіть великий, то треба буде хоча б на рівні слів відновити рівновагу. Здебільшого говоритимуть про Європу. І будуть погляди, спрямовані туди для того, аби сприйняли, – зазначив він. – Декларуватиметься європейський вибір і одночасно діятимуть за принципом, що ми з Росією якось домовимося».

Керівник парламенту зазначив, що двосторонній діалог «буде вельми складним, і пов`язаним, перш за все, з необхідністю виконання існуючих газових угод». «А це треба давати майже мільярд доларів щомісяця. Економічна ситуація в країні надзвичайно складна. Але я розраховую і сподіваюся, що діалог буде відновлено», – сказав В.Литвин.
Сьогодні відносини між нашими країнами, зазначив В.Литвин, «перебувають у нижній точці замерзання», і коли відсутній діалог на найвищому рівні, то й «на всіх інших рівнях діалоги заморожені». Голова Верховної Ради України спрогнозував, що новий Глава держави свій перший візит здійснить до Російської Федерації. Також Литвин переконаний, що нинішній склад парламенту працюватиме до завершення своєї каденції незалежно від того, хто буде обраний новим Президентом України. «Кажу відверто – поки я керую парламентом, дострокових виборів не буде», – заявив Голова Верховної Ради.

Керівник парламенту також зазначив, що вважає за доцільне застосувати «інший підхід: спочатку закон про вибори за відкритими списками або за мажоритарним принципом, а потім ще раз «перехворіти» та радикально переформатувати Верховну Раду України». Разом з тим, Литвин назвав цю пропозицію «неприйнятною для політиків», пояснивши, що у такому випадку «їхні політичні сили можуть і потрапити до парламенту, а вони особисто можуть програти, оскільки люди їх не підтримають». «І ми повинні миритися і шукати компроміс, дуже складний, аби підтримати на мінімально прийнятному рівні державне життя в країні або удихнути державне життя в країну», – підсумував він.
 

По материалам: преc-службы ВРУ