Госпсуд розвів руками – продане майно облради не можливо повернути, бо з’явилися нові конструкції

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 Про це сказано у рішенні суду від 2 березня.

Справа, яка тягнулася з літа 2016 року, стосувалася колишнього майна КП “Комунальники” обласної ради. Спірні приміщення депутати внесли до Програми приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки.

Наприкінці березня 2013 року будівлі площею 704,8 кв. м і 533,9 кв. м викупив ФОП Олександр Ступніцький, заплативши 432 тис. грн до бюджету. А 5 грудня того ж року через рішення сесії Хмельницької міськради Ступніцький купує земельну ділянку площею 3169 кв. м, на якій стоїть раніше придбане комунальне майно.

Через тиждень після земельної угоди підприємець направив до інспекції ДАБК у Хмельницькій області декларацію про початок виконання будівельних робіт реконструкції складських та офісних приміщень з добудовою на вул. Чехова, 25. Технічний паспорт містив поверхові плани першого, другого та третього поверхів, поверховий план підвалу, гаражу, мансардного поверху над гаражами, сторожки, генераторної та вбиральні.

14 лютого 2014 року Ступніцький отримав свідоцтво про право власності на нерухоме майно – складські та офісні приміщення загальною площею 2633,8 кв. м. Він навіть сплатив місту “пайових” на суму 40,4 тис. грн. 18 лютого підприємець продав реконструйоване майно загальною вартістю 454,9 тис. грн власній новоствореній фірмі ТОВ “Компакт-Поділля”. Остання за рік повністю закріпила за купленим майном право власності.

Наприкінці грудня 2015-го прокуратура виграла справу у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, який визнав недійсним договір купівлі-продажу нежитлових будівель комунального підприєства “Комунальники” ФОПом у березні 2013 року.

Вищий спецсуд вважав, що Ступніцький, “будучи орендарем нежитлових будівель КП «Комунальники», проте не здійснив невід’ємні поліпшення в розмірі 25% на час прийняття органом приватизації відповідного рішення, з врахуванням того, що було порушено встановлений законодавством порядок підготовки об’єкта малої приватизації до продажу органами приватизації в частині визначення ціни продажу об’єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, що свідчить про відсутність легітимного висновку про вартість майна”.

Разом з тим, Господарський суд Хмельницької області дійшов висновків, що спірні будівлі (літ. “А-2″, “Д”, “Ж”, “З”) загальною площею 704,8 кв. м. та будівлі (літ. “Б”, “Б-1″, “б”, “б-1″, “В”, “Г”) загальною площею 533,9 кв. м., що знаходяться на вул. Чехова, 25 у м. Хмельницький перестали існувати. Натомість за вказаною адресою зареєстровано складські та офісні приміщення загальною площею 2633,8 кв. м.

“Матеріали справи не містять належних та допустимих доказів на підтвердження факту приналежності Хмельницькій обласній раді на праві власності вищевказаних приміщень. Згідно зі свідоцтвом про право власності на нерухоме майно серії СТА 774148 від 29.04.2015р. та інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Держаного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна від 27.01.2016р., складські та офісні приміщення, площею 2633,8 кв. м., що у м. Хмельницькому на вул. Чехова, 25 перебувають в приватній власності відповідача ТОВ з обмеженою відповідальністю “Компакт – Поділля”, – говориться у рішенні госпсуду від 2 березня цього року.

https://ngp-ua.info