На Хмельниччині визначать місця для постійної дислокації підрозділів територіальної оборони

Сьогодні голова облдержадміністрації Сергій Гамалій провів селекторну нараду з керівниками РДА та територіальних громад щодо організації і ведення територіальної оборони та розміщення військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ на території області, повідомляють у Хмельницькій ОДА.

До обговорення питань також долучились перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін, військовий комісар Хмельницького обласного військового комісаріату, полковник Костянтин Радченко, голова обласної ради Віолета Лабазюк.

«Згідно ухваленого у липні закону, ініційованого Президентом України, у кожній області та районі нашої держави повинні бути утворені військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України. І від того, як буде організована їх робота на місцях, залежатиме ефективність функціонування територіальної оборони як нашої області, так і України в цілому,» – наголосив очільник області.

У свою чергу, військовий комісар поінформував присутніх, що в багатьох країнах уже створені і діють війська територіальної оборони. «Їх важливість демонструють останні події на білорусько-польському кордоні. Республіка Польща привела свої три бригади територіальної оборони у повну підвищену бойову готовність для відсічі мігрантів, які незаконно хочуть потрапити на її територію,» – сказав Костянтин Радченко.

Наразі основне завдання це визначення місць та об’єктів для постійної дислокації підрозділів територіальної оборони в кожному з районів області. До кінця 2023 року передбачається приведення Сил територіальної оборони Збройних Сил України в окремий рід військ ЗСУ.https://ngp-ua.info/2021/11/54312

Теги: територіальна оборона