Обережно: захлоровано

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Бабця Олена знає, під дощик риба клює ліпше. Її не лякає, що рибалить – на найбруднішому ставку Вишгорода. У якому всі нечистоти міста, змиті дощами. Цьогоріч він розлився як ніколи.

Озеро, яке збирає усю дощову воду міста Вишгород від Дніпра, відділяє лише дорога та вузька прибережна смуга. Якщо рівень води тут підвищиться лише на півметра, кияни питимуть вишгородські стоки.

Майже весь правобережний Київ щодня п’є воду, яка потрапляє в ці ворота Дніпровської водозабірної станції. Охороняють їх, наче золоті.

Віталій Куличевський, головний інженер Дніпровської водозабірної станції:

Их всего два объекта, которые охраняются – защищены от всевозможных нападений загрязнений.

Тут легко зупинять диверсантів або шпигунів, але беззахисні проти єдиного відстійника, що за кілометр вище за течією.

Володимир Костюк, головний інженер департаменту експлуатації водогінного господарства «Київводоканалу»:

Это озеро не проточное, в нем достаточно застоявшаяся грязная вода, очень большой полииндекс, большое бактериальное загрязнение.

Вишгород ніколи не мав дощової каналізації, усе стікало до відстійника. Навіть дощові стоки, що їх умонтували в новеньку трасу, яку подарував арабський шейх до Формули-1 на воді, виходять у це озеро! Досі з відстійником – жодних клопотів. Але сьогодні, після рясних злив, кияни ледь не попили каламутної водички з-під Вишгорода. Напередодні МНСівці, кілька годин перепомповували воду з озера просто в Дніпро. Аби шейхової дороги не залило. Вийшло десь зі сто тисяч літрів.

Вікторія Рубан, керівниця прес-служби ГУ МНС Київщини:

За допомогою кількох мотопомп було понижено рівень води в цьому на декілька сантиметрів, щоб не сталося підтоплення дороги.

Уже за півгодини вишгородський нечипур постукався в ворота київського водозабору. Там забили на сполох, і зупинили МНСівців. Увесь водозабір довелося посилено хлорувати й озонувати.

Володимир Костюк, головний інженер департаменту експлуатації водогінного господарства «Київводоканалу»:

Наша лаборатория работала всю ночь в военном режиме, отбирали пробы и констатируем разбавление произошло. Ухудшение качества воды не произошло. Мы не знаем, что произойдет через 2 дня. Дождь продолжается – озеро наполняется.

Що робити, якщо озеро вщент наповниться, і до Дніпра потраплять мільйони літрів брудної води, вишгородські урядники гадки не мають. Кажуть, на відстійникові слід звести очисні споруди. Щоправда, ані їхньої вартості, ані затверджених проектів поки що не мають.

Олексій Данчин, заступник вишгородського міського голови:

Запроектировали очистные сооружения, которые производят очистку воды которая поступает в это озеро. Мы будем готовы к тому, чтобы уже на весну выходить с какими-то строительными работами.

Але доти озеро, а з ним і кияни, мають протриматися продовж сезону осінніх дощів і весняних поводей.

Джерело: Відголос