https://moyagazeta.com/

Розумний: приватні виконавці полюватимуть на майно українців

 аку думку висловив голова організації «Громадська ініціатива розумних рішень» Сергій Розумний, зауваживши, що українцям пропонують під реформою роботи виконавчої служби лише збільшення зарплат її працівників.

«Міністерство юстиції України, як головний автор цієї «геніальної ідеї», не змінюючи механізм виконання на законодавчому, і особливо правовому рівні, вводить тільки матеріальні стимули працювати ефективніше і робить це саме в той час, коли комунальні послуги зростають в 20 разів, і потенційним боржником може стати кожен громадянин. Нічого спільного з комплексною реформою процесу виконання або системи виконання дані піар-акції не мають», – повідомив Сергій Розумний.
За словами голови ГО «Громадська ініціатива розумних рішень», «реформатори» не врахували, що, на тлі стрімкого підвищення комунальних тарифів, рівень життя населення звівся до зубожіння, а, відтак, хвиля неплатежів за «комуналку» ще попереду і спершу варто продумати законодавчі механізми, як захисти права бідних людей, а не запроваджувати «мотивованих» виконавців, які будуть матеріально зацікавлені виконати все.

«Закон, як і попередній, передбачає можливість звернення стягнення на єдине житло особи. Для цього достатньо, щоб борг по виконавчому документу складав суму більшу, ніж 20 мінімальних зарплат. Тут «реформування» не торкнулося. Така сума боргу при нинішніх тарифах ризикує виникнути у великої кількості громадян за місяць-два. І, найголовніше, закон не передбачає винятків ні для багатодітних сімей, ні для самотніх або літніх людей, ні для інвалідів. На законодавчому рівні такі соціальні запобіжники відсутні взагалі, а от на обслуговування нових колекторів держава витрачатиме щороку 1,5 млн. грн.», – пояснивРозумний.

Сергій Розумний також повідомив, що запевнення міністра юстиції в тому, що таких боргів не виникне, оскільки їх компенсують через механізм субсидій – не більше, ніж підміна понять.

«Якщо особі призначено субсидію, яка покриває комунальні платежі та борги не виникають, то ця частина громадян взагалі не є предметом обговорення проблеми виконання рішень».

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»