https://moyagazeta.com/

У прокуратурі Хмельниччини обговорили шляхи покращення підтримання державного обвинувачення в судах

Як інформував на колегії заступник прокурора області Андрій Мадзяновський, вжиті торік організаційно-практичні заходи загалом сприяли належній реалізації цієї конституційної функції. Прокурори підтримали державне обвинувачення у понад 6700 кримінальних справ, у тому числі 3075 справ – з постановленням вироків. Майже кожну десяту справу розглянуто в суді за участю керівників прокуратур міст і районів.

Заступник прокурора області запевнив, що державні обвинувачі принципово реагують на кожне незаконне судове рішення. Зокрема, минулого року судами задоволено 136 апеляцій прокурорів на незаконні вироки суддів, більше половини з них – на м’якість призначеного покарання. У Вищому спеціалізованому суді України прокурорами Хмельниччини оскаржено судові рішення щодо 116 осіб, стосовно 38 осіб незаконні рішення скасовано та змінено за касаційними скаргами органів прокуратури Хмельниччини.

Попри це, в окремих прокуратурах є прорахунки, через які не вдалось уникнути незаконного притягнення осіб до кримінальної відповідальності.

Тому Сергій Соляр акцентував увагу підпорядкованих прокурорів на досконалому вивченні кримінальних справ перед направленням їх до суду, на якості підтримання державного обвинувачення. Наголосив і на покращенні роботи зі сприяння судам в оперативному здійсненні правосуддя та усунення причин судової тяганини. Прокурор області надав вказівку спільно з іншими правоохоронними органами вжити усіх заходів до розшуку осіб, які ухиляються від суду. Зазначені пропозиції викладені у рішенні колегії.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області