https://moyagazeta.com/

Україна, не можемо дозволити дешевий газ? Не можу мовчати!

 матеріалу нема (отже – це політична анонімка!), як не вказано і політичної сили, хоча Закон України вимагає надавати координати рекламодавця.

 

   

 

Проте з тексту матеріалу легко проглядають вуха політичних замовників, які зацікавлені у розміщенні цієї політичної локшини на вухах пересічних громадян України. Тож залишимо можливість кожному здогадатися з трьох разів, яка політична сила за цим приховується.

Чому я кажу локшина? Давайте проаналізуємо і розберемо разом на чому грунтується ідея високовартісного газу для населення.

Вже перший абзац цієї рекламної статті насторожує: «Вже більше року українці живуть в умовах високих, наближених до ринкових цін на газ». «Наближених»!!! Тож виходить, що захмарні ціни на газ, які запровадив кабінет В. Гройсмана – лише наближені до ринкових?! Тобто, ще не вечір і на нас чекають ринкові ціни?!! Нині більше, ніж пів-країни мають борги за комунальні послуги через захмарні тарифи і цьому ще, як виявляється, не має кінця?!

Автори статті наголошують, що ціна на газ для населення – 6 879 грн за тисячу кубів газу «враховує ПДВ, витрати на транспортування та всі інші витрати.» Вони, автори статті, переконують, що компанія «Укргазвидобування» собі на шкоду «була змушена продавати газ за мізерними цінами на догоду політичній кон’юнктурі. В той час, коли Україна купувала газ у Росії за 350-400 доларів за тис. кубів, «Укргазвидобування» продавало газ по 349 грн.(без ПДВ)». То ж законно виникає запитання: хто конкретно отримував цей дорогий імпортний газ по $350-400 за ціною 349 грн? Населення… Великий бізнес? Пояснень нема. Але автори статті, мабуть, знають тих, хто за таку мізерну ціну отримував газ. Нагадаю, що до підвищення тарифу на газ Арсенієм Яценюком населення платило за тарифом 1200 грн./тис. куб. То цікаво було б дізнатися, хто отримував за тарифом майже вчетверо дешевшим газ? Конкретно і поіменно!

Як свідчать автори рекламної статті, за мізерною ціною у 349 гривень «Україна фінансувала розвиток видобутку в Росії, а вітчизняна галузь була катастрофічно недофінансована. «Укргазвидобування» не мало можливості купувати обладнання та матеріали, компанія опинилася у глибокій кризі». То хочеться почути, нарешті, хто конкретно призвів до такого безвідповідального і я би сказав ворожого хазяйнування? Хто свідомо руйнував галузь? Поіменно! Чому за їхні надприбутки нині має розраховуватися пересічний громадянин?

Нині вже ніхто, крім авторів статті, не заперечує, що в Україні видобувається в рік 20 млрд. куб. газу власного українського видобутку за ціною, яка не перевищує $50 (таку ціну собівартості українського газу оприлюднив тоді ще депутат від БПП Борислав Розенблат у прямому ефірі «Громадського TV» від 31.03.2015 р. Див. фото).

А далі – УВАГА! – родзинка на торт!!! Автори рекламної статті стверджують: «обсяги споживання газу населенням становлять 20 млрд. куб. на рік. При цьому «Укргазвидобування» забезпечувало лише 13 млрд. куб., а решту газу треба було імпортувати». Цікаво, а за який рік і з якого джерела ці показники наводять автори статті? Звідки такі дані? Натомість діємо просто: відкриємо загальнодоступний сайт НАК «Нафтогаз Україні» і побачимо, що у 2014 р. в Україні було видобуто 20,5 млрд. куб. м газу, у 2015 – 19,9 (див фото). У 2016 році компанія констатує зростання видобутку до 20,1 млрд. куб. м (див фото). Наголошую, що це є загальнодоступні

цифри на сайті компанії НАК «Нафтогаз України». То звідки у авторів статті взялося 13 млрд. кубів? Чи вони нас всіх за лохів вважають, яким можна будь-яке фуфло втюхати?! Отже ніяких «7 млрд. куб. імпортного газу за високими цінами» НАК «Нафтогаз України» не купував і не постачав за низькою ціною населенню», як пишуть автори рекламної статті, адже потреби в цьому просто НЕ ІСНУВАЛО!!!

Далі автори статті розповідають, звідки взявся тариф на газ в сумі 6 879 грн. за 1000 кубів. Як пам’ятаєте, уряд А.Яценюка на період 2015-2016 рр. застосував «соціальну» норму на літній період за ціною 3600 грн. за тисячу кубів, а в зимовий період – 7200, замість існуючого тарифу – 1200 грн/тис. Чудово пам’ятаю, як всі ЗМІ заспокоювали разом із тодішнім Прем’єром пересічних парафіян, що підвищення відбулося лише у 3 рази, ніби зима в Україні не мала би настати ніколи. Ніби у нас Гондурас, де суцільне літо, а не Україна із суворою зимою. Але чуда не сталося, протверезіння для всіх наступило у повній відповідності із календарем. Не можу не підкреслити тут ганебної позиції журналістської спільноти, яка виконувала проурядову «заказуху», свідомо оболванюючи людей.

Проте, уряд В.Гройсмана вирішив не зупинятися і «обгрунтував» черговий тариф на газ для населення – 6 879 грн/тис. куб. Тепер давайте поглянемо на проурядовий сайт «Teplo.gov.ua», де подано в рубриці «Як формується тариф на газ?» це саме «обгрунтування» існуючого нині тарифу. Це дуже цікаво…

Отже, як подає сайт: «оптова ціна природного газу для України становить 4 942 гривні за 1000 кубометрів. Вона включає в себе прогнозну ціну на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), а також вартість транспортування газу від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію та Словаччину.

За такою ціною – 4 942 гривні за 1000 кубометрів – НАК “Нафтогаз України” постачатиме газ облгазам. Але цей газ ще треба доставити до споживача. Тому до цієї ціни додаються витрати на доставку газу внутрішніми трубопроводами, обслуговування лічильників та формування платіжок, а також ПДВ. В результаті цього граничний рівень роздрібних цін на природний газ становить 6 879 гривень за 1000 кубометрів».(див фото)

Перше запитання: де в цій калькуляції тарифу загубилася вартість і кількість видобутого в Україні газу? Чи ми, може, вже його не видобуваємо? А коли видобуваємо, і про це переконливо свідчить НАК «Нафтогаз України», то хто отримує різницю в ціні між 1300 грн./тис. ($50 за нинішнім курсом, як переконував Борислав Розенблат) і нинішньою 6 879? У чию кишеню пішла ця дельта? Знову ж тут потрібні конкретика і прізвища!

Тепер стосовно німецького газового майданчика (хаб NCG). Невже знайдеться такий наївний дурисвіт, хто повірить, що російський газ, який ми постачаємо газопроводом в країни ЄС будуть транспортувати через Чехію, Словаччину до Німеччини, щоб потім повернути його тим же шляхом в Україну, аби накрутити ціну для українських громадян? Виникає логічне запитання: то чи влада вже така в нас недолуга, що вірить у подібну казку, чи громадян України нині вважають за останніх лохів і ідіотів?

І на останок. Автори статті зазначають, що «шлях для створення корупційних схем – це закупівля газу за цінами для населення, а згодом перепродаж ресурсу для промислових підприємств за ринковою ціною». От тут, як кажуть, приїхали… То хто має слідкувати і припиняти подібні оборудки, як кажуть, вогнем і мечем? Громадяни чи державні відповідні органи, які саме за це і отримують зарплату?!

Задля запобігання корупції в газовому ринку уряд прирівняв населення і промисловість. Гарно. Але підприємства великої індустрії України, якими володіють

олігархи, взамін мають не хилі прибутки від реалізованої продукції. Тут ніхто не заперечує? А пересічний громадянин, який використовує газ для приготування їжі та обігріву, жодних прибутків в упор не бачить. Самі витрати. Яким чином можна тут прирівнювати великий бізнес, промисловість і рядового громадянина?

«Сьогодні на ринку постачання газу відсутня конкуренція, а охочих постачати газ для населення нема», – констатують автори статті. Тобто Держава НЕ ЗАЦІКАВЛЕНА постачати газ своєму народу?! А може в нас вже якась чужинська держава утворилася? Агов! Люди!!! Україна видобуває газ з власних родовищ і не зацікавлена постачати його народу України? Хоча в стінах Верховної Ради постійно лунає теза, що український народ має отримувати газ власного видобутку. Хто ці нелюди, які не бажають цього робити? Конкретні прізвища, будь-ласка і бігом на шибеницю!

От на такі невтішні думки і запитання навела рекламна ТОР-стаття в одній обласній Івано-Франківській газеті. Як жити будемо, Громадо?

Анатолій ТЕЛИЧКО.