ЯК ОЛІГАРХИ «РОЗВОДЯТЬ» НАРОД. ВИБОРИ У ПАРЛАМЕНТ-2014

  вважалася електоральним полем виключно Партії регіонів, то вже з весни цього року, навіть, думати про таке важко. Звичайно, регіонали не втратили своєї сили, однак одностайної підтримки зараз вони не мають, як не мають і адміністративних важелів.

Підтвердженням того, що ПР частково втратила свій вплив в області, є той факт, що на позачергових виборах президента кандидат від Партії регіонів Михайло Добкін зміг на Донеччині набрати лише 6 відсотків. Звичайно ж, частково такий результат пов’язаний із самою постаттю цього політика.
Таким послабленням впливу ПР зараз спробують скористатися всі. І в першу чергу олігархи, які нарощують свій політичний рейтинг, «піарячись» на війні.

Передусім, це стосується Ігоря Коломойського та Дмитра Фірташа, які усіма силами проштовхують своїх кандидатів на Донеччині. Коломойський давно не приховує, що його цікавить контроль над Донецькою областю, а тепер у нього є реальна можливість «призначити» потрібних там людей. Не вийняток і Фірташ, який вже почав розробку проектів з видуботку сланцевого газу у Слов’янському та Олександрівському районах, де знаходяться найпотужніші запаси газу.

Швидше за все, дніпропетровський олігарх буде діяти у Красноармійському, Великоновосілківському, Волноваському, Новоазовському, Володарському, Першотравневому районах і місті Маріуполі. Очевидно, ставка буде робитися на місцевих, оскільки специфіка електорату тут така, що чужих вони сприймають важко, а часу на «розкрутку» нових облич немає.

Найцікавішою буде ситуація в Маріуполі. З одного боку, в цьому місті всього 2 округи (№57 і 58), в яких до парламенту пройшли Сергій Матвієнков та Олексій Білий. Матвієнков досить потужно проявив себе у Партії регіонів протягом останніх півроку: активно з’являвся у ЗМІ, діяв в окрузі, йому навіть пророчили позицію ВІП-спікера цієї політичної сили. У той час Білий себе особливо ніяк не проявив, хоча, за чутками, саме його хотіли висунути на посаду голови обласної організації ПР після декількох невдалих заяв і вчинків теперішнього очільника облорганізації – Миколи Левченка. З іншого боку, масла у вогонь підливає і та обставина, що беззаперечним авторитетом у маріупольців користується гендиректор ММК ім. Ілліча і Герой України – Володимир Бойко. Якщо він захоче обиратися в парламент за мажоритарним округом саме в рідному місті, то перемога йому практично забезпечена.

Значна частина нинішніх депутатів з Донецької області залишається «за бортом», адже округи, де вони обиралися минулого разу, зараз під контролем так званої ДНР, керівництво якої вже заявило, що виборів у себе не допустить.

Тому і постає логічне питання, де ж обиратимуться такі «важковаговики» від ПР, як той же голова обласної партійної організації Микола Левченко, Тетяна Бахтеєва, Валентин Ландик та Юхим Звягільський?! Усім в області точно не вистачить округів!

Поки що, теоретично, вільними залишаються лише два округи: 47-й, у якому минулої осені був обраний Олексій Азаров, та 46-й, у якому обирали Сергія Клюєва. Якщо перший депутат зараз ховається невідомо де, то другому – ЦВК не дозволила балотуватися через дії Держфінмоніторингу. Навряд чи Сергій Клюєв просто так віддасть «свій» округ іншій людині, адже зараз йому дуже важливо мати депутатську недоторканність або, як мінімум, проштовхнути у цьому окрузі свою людину.

А от за округ із центром у Слов’янську розгортається справжня війна. Електорат там після всіх подій не примхливий, а охочих потрапити до парламенту занадто багато. За чутками, саме в 47-му окрузі можуть спробувати проскочити Ганна Герман (колишній речник Януковича) та Наталя Королевська (протеже олігарха Дмитра Фірташа).

Доречі, Наталя Королевська, як політичний проект Дмитра Фірташа, використовуя плачевний стан мешканців, підкупає їх наборами для харчування та гуманітарною допомогою. Скоріш за все, у разі потрапляння до Верховної ради, група Фірташ – Льовочкін – Королевська швидко компенсує збитки. Річ у тім, що за словами власника Group DF пана Фірташа, видобуток Сланцевого газу в Україні – дуже перспективний та цікавий для бізнесу проект. Тому, не дивно, що Королевська буде до останнього боротися за «ласий шматок» видобутку газу у Слов’янському районі. І депутатська недоторканість при цьому процесі – буде зовсім не зайвою.

Цікава ситуація може скластися і в 48-му окрузі (Краматорськ). Зараз у парламенті його представляє Юрій Боярський. Але, крім нього, є ще багато бажаючих: Сергій Близнюк – старший син колишнього губернатора Донецької області та компаньйон Андрія Клюєва, краматорський бізнесмен – Максим Ефімов. За чутками, там хотів обиратися і Борис Колесніков, але він уже заявив, що до Верховної Ради не піде. Тож, вважаємо, основним конкурентом Боярському кандидатуру гендиректора «Новокраматорського машинобудівного заводу» Георгія Скудара, оскільки йому, також, як і Королевській, бажано сховатися за депутатською недоторканністю від набридливих слідчих, які до останнього часу намагалися знайти в діях директора заводу ознаки підтримки сепаратистів.

http://top-news.org.ua/