https://moyagazeta.com/

Анатолій Мішов самотужки сконструював доїльний апарат для кіз.

Пішов з роботи через кіз: фермер з Хмельниччини виготовляє витримані сири

Фермер із села Антонівка (Хмельницька область) Анатолій Мішов самотужки сконструював доїльний апарат для кіз. Щоб займатися тваринництвом та варити сири, чоловік покинув роботу

У господарстві Анатолія утримується більш ніж 50 кіз. Це козенята, цапи та 40 дійних кіз. Щоб утримувати таке господарство, фермер користується 18 гектарами землі. 6,5 гектара – це власна ділянка, решта – орендована земля.

Навесні кіз доять тричі на день, а восени – двічі. Для цього Анатолій Мішов використовує доїльний апарат, який виготовив сам. За один раз машина може подоїти чотири кози. Таким чином, фермер може подоїти усіх тварин за 75 хвилин.

Восени кози Анатолія Мішева дають близько 30 літрів молока на день. Улітку продуктивність значно вища – 80 – 90 літрів на день.

З козячого молока фермер варить сири. Щоб зварити одну голівку сиру потрібно близько 2 літрів молока. Зварений продукт пресують, солять, висушують та виставляють для дозрівання за температури 12 – 14 градусів. Дозріває сир до двох місяців, але є в погребі Анатолія Мішева і продукт з дворічною витримкою. Загалом фермер варить 20 видів сирів.

Стерегти кіз Анатолієві допомагає пес та електропастух, що працює від сонячних панелей. Наразі цього достатньо. Улітку ж, коли відбувається активне випасання кіз, фермер має наймати помічника.

Анатолій Мішев не хоче зупинятися лише на тваринництві. Наступного року планує зібрати перший урожай суниц.

 За матеріалами Суспільне Поділля