https://moyagazeta.com/

ДЕХТО Й РАДИЙ, ЩО ПРОЙШЛА ПОВIНЬ, АДЖЕ ДЕСЯТКАМИ РОКIВ ЖОДНИХ IНВЕСТИЦIЙ У РОЗВИТОК ∙ЇХНIХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТIВ НЕ НАДХОДИЛО

Кілька днів тому, а саме 28 листопада з Верховинського району повернувся перший зведений загiн iнженерної технiки, який виконував завдання з лiквiдацi∙стихiйного лиха пiд керiвництвом пiдполковника Олега БЕЗРУКОВА (заступник командира 107 Центру дорожнього забезпечення м. Дубно). У складi загону – четверо камянецьких вiйськових: капiтани Ян ПРИСЕКИР та Олексiй РОЗГОНЮК, старший лейтенант Олександр СТУПНIЦЬКИЙ i лейтенант Руслан ШЕЛЕСТ.

На зимову квартиру повернулася й технiка, яка була залучена в роботi. Грейдери, трактори та автокран, котрi закупило Мiнiстерство оборони для рiзних надзвичайних ситуацiй, базуватимуться на факультетi вiйськово∙ пiдготовки ПДАТУ.
Чотири мiсяцi вiйськовi допомагали вiдновити у Верховинi нормальне життя: розбирали завали, прочищали та змiцнювали береги рiчок, будували дороги, змiнювали русла рiчок.

Декiлька разiв рятiвники збиралися додому, але мiсцева влада домовлялася з вищим командуванням про продовження термiну перебування, проте погоднi умови все ж вигнали вiйськових додому.

Колона з шести шаланд пiд керiвництвом заступника начальника факультету вiйськово∙ пiдготовки Юрiя КИРИЛЬЧУКА через заснiжений перевал благополучно дiсталася до мiсця призначення.

– Ми в надзвичайно складних умовах провели дуже великий обєм робiт, – розповідає Олег – . Уявiть собi, коли при виконаннi завдяння з-пiд колiс раптом зникаї земля i машина висить над урвищем, а в нiй нашi хлопцi. Але, слава Богу, всi залишилися живi та неушкодженi. У виконаннi рятувальних робiт були задiянi вiйськовi частини з Дубно, Житомира, Кам янця-Подiльського та Бережан.
Вважаю, що всi, хто був задiяний у цiй роботi, заслуговують на нагороди. З жалем проводжали нас мiсцевi жителi та висловили сподiвання, що коли зiйде снiг, вiйськовi повернуться.

За розповiдями постраждалих мешканцiв, дехто й радий, що пройшла повiнь, адже десятками рокiв жодних iнвестицiй у розвиток їхнiх населених пунктiв не надходило. А тепер є сподiвання, що з являться дороги, комунiкацi∙та вдихнеться нове життя.

Варто зазначити, що для ліквідації наслідків цьогорічної липневої повені на Заході України від Збройних Сил України було задіяно понад 3500 військовослужбовців, майже 400 одиниць спеціальної техніки та 8 вертольотів Мі-8.
Військовослужбовці Збройних Сил України виконували завдання у 19 районах Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Вінницької, Чернівецької та Закарпатської областей.

За час участі у ліквідації наслідків повені військовослужбовцями Збройних Сил України з важкодоступних районів вертольотами, плаваючою евакуаційно-рятувальною технікою та автомобілями високої прохідності було евакуйовано 1951 місцевого мешканця, обладнано та збудовано 13 мостових переходів, доставлено в райони стихійного лиха майже 1000 тонн гуманітарних вантажів і продуктів харчування.

З польових кухонь, які були розгорнуті поблизу постраждалих населених пунктів, забезпечено гарячою їжею 2335 цивільних осіб, виконано майже 500 кілометрів дренажних та земляних робіт, здійснено зміцнення дамб і берегів річок, очищено від намулу більше 100 подвір’їв, будинків і споруд, близько 50 кілометрів вулиць та більше 900 колодязів. Відкачано понад 43.0000 м3 води, прокладено майже 200 кілометрів колонних шляхів, розчищено від валунів та скальних порід дорожнього покриття загальним об’ємом майже 1000 м3, вивезено сміття та перевезено понад 5,5 тисяч тонн вантажів.

Крім того, Івано-Франківській облдержадміністрації передано комплект двохпутного розбірного металевого мосту довжиною 143 метри та безкоштовно передано 14 одиниць техніки та 17 причепів.

У постраждали від стихійного лиха областях працювали 3 мобільні бригади військових медиків зі складу Чернівецького військового госпіталю та Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Військові медики надали медичну допомогу 4277 хворим місцевим мешканцям, провели 1325 рентгенологічних досліджень та 1079 електрокардіодосліджень, 487 ультразвукових досліджень та 1342 лабораторних досліджень. Чотирма санітарно-епідеміологічними загонами проводилася санітарно-епідеміологічна розвідка по 20 маршрутах.
 

Автор: Андрій Агєєв. РМЦ МО України.