https://moyagazeta.com/

Фотографії Володимира Дубаса представлені у музеї фотомистецтва

Насамперед Людмила Петрівна подякувала Володимиру Дубасу за те, що завітав до нашого міста. “Я б назвала Вашу виставку “Моменти людської суті”. Ви зафіксували цікаві моменти з людського життя і буття. Кожна з ваших фоторобіт виконана з високою мистецькою майстерністю”, – сказала, відкриваючи фотовиставку, керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Людмила Черевченко.

Вручаючи фотомитцю подяку міського голови Сергія Мельника та пам’ятний сувенір, Людмила Петрівна побажала йому подальших творчих успіхів, нових авторських виставок та запросила відвідати Хмельницький ще не раз.

Як зізнався під час заходу Володимир Олексійович, йому сподобалося наше місто. Окремо він відзначив особливу увагу міського голови до розвитку фотомистецтва і підкреслив, що у Хмельницькому, на відміну від Львова, є дивовижна виставкова зала і музей фотомистецтва.

Працюючи тривалий час фотокореспондентом львівської обласної молодіжної газети “Молода Галичина” (до 1964 року була регіональною газетою “Ленінська молодь” і до неї входила Хмельницька область), беручи активну участь у різноманітних фотоконкурсах та фотосалонах, як в країні так і за кордоном, Володимир Дубас пропагує українське мистецтво.

Розповідаючи про свою виставку автор сказав: “Працюючи фотокореспондентом мені доводилося фотографувати все, бути в багатьох місцях, фотографувати цікаві події, зустрічатися із дуже цікавими людьми. Тут представлені 24 фотографії, це частина моєї минулорічної звітної ювілейної колекції. Серед них – фото надруковане на папері аналоговим способом та кольорові знімки, зроблені під час поїздок і мандрівок, цифровою камерою”.

Як повідомив директор музею-студії фотомистецтва Костянтин Жданов, ця виставка вже 21-а за ліком у приміщенні музею. Можливість оглянути

високопрофесійні знімки мають всі охочі хмельничани та гості міста. Виставка експонуватиметься протягом місяця.

Довідка

Дубас Володимир Олексійович народився 1950 р. в м. Ковелі Волинської області.

З 1961 р. захопився фотографією, яка відкрила шлях до професії. У 1969 році закінчив фотовідділення Львівського поліграфічного технікуму. Ще зі студентських років фотографії В. Дубаса друкувалися в обласних, республіканських і всесоюзних газетах та журналах.

З 1968 – член Львівського народного фотоклубу “Карпати”. Після служби в армії з 1971 р. і до 2002 року – фотокореспондент львівської обласної молодіжної газети “Ленінська молодь” (з 1990 р. – “Молода Галичина”). Понад сорок років бере активну участь у різноманітних фотоконкурсах та фотосалонах, як в країні, так і за кордоном, пропагуючи українське фотомистецтво.

Фотороботи Володимира Дубаса експонувалися у 50-ти країнах світу. Учасник понад 300 міжнародних фотосалонів. 250 з них – під патронатом FІАР (міжнародна федерація фотомистецтва при ЮНЕСКО). На цих фотовиставках роботи В. Дубаса відзначалися різними нагородами: чотири золоті медалі – Японія; золотий і два бронзових трофеї – Гонконг; золоті медалі FІАР – Болгарія, Китай, Сербія; срібні медалі FІАР – Туреччина, Болгарія, Словенія, Македонія, Сан-Маріно, Гонконг; бронзові медалі FІАР – Румунія, Туреччина, Китай, Росія; золоті медалі – Люксембург, Сербія (дві), Чехословаччина; срібні медалі – Австрія, Гонконг, Китай, Україна; срібна медаль РSА (рhоtоgгарhіс Sосіеtу оf Аmегіса) – Гонконг; медаль UРІ (Міжнародна організація фотографів) – Сербія; бронзові медалі – Польща, Канада, Гон Конг (три), Росія; медалі – Іспанія (дві), Україна, Сербія, СРСР; голубі стрічки FІАР – Австрія, Іспанія, Румунія, Сербія (дві), Франція (дві), Угорщина (три), Україна (дві), Гонконг, В’єтнам, Болгарія, Словенія, Росія.

Також його роботи отримували багато інших нагород (дипломи, грамоти) на обласних та національних фотовиставках. Мав дев’ять персональних фотовиставок.

Володимир Дубас з 1971 року – член Національної Спілки журналістів України, а з 1989 року – Національної Спілки фотохудожників України. З 2005 року – голова Львівської організації НСФХУ, член художньої ради та правління НСФХУ.

Має міжнародне звання АFІАР.

Прес – служба Хмельницької Міської Ради