https://moyagazeta.com/

До 80 відсотків випадків дитячого суїциду спричинені сімейними конфліктами

Саме так стверджують працівники Міністерства внутрішніх справ України.
У матеріалі, оприлюдненому на сайті МВС йдеться про основні причини, які спричиняють суїцидальні настрої серед дітей та підлітків.

Найбільш ризиковим у цьому контексті виявляється вік від 14-18 років, і у більшості випадків причини доволі елементарні та, здавалося б, незначні, як то бажання привернути до себе увагу внаслідок не достатньо широкого кола друзів, непорозуміння з батьками, реальна або уявна втрата батьківської любові. Також непоодинокі випадки, коли причиною стає втрата коханої людини.
Найбільший відсоток (60-80%) випадків суїцидів спричиняють сімейні конфлікти та несправедливість батьків.

Також, одним з факторів прийняття дитиною такого страшного для життя рішення може стати телевізор та Інтернет, оскільки усе, що відбувається на екрані діти беруть надто близько до серця. Крім того, інформація, що проходить у ЗМІ, сьогодні надто детально описує усі життєві ситуації, і холоднокровно сприймати передачі кримінального характеру іноді неспроможні навіть дорослі.

Сил міліції, яка через працівників закладів освіти – психологів та соціальних педагогів – намагається запобігти таким випадкам, недостатньо. Правоохоронці закликають дорослих якомога частіше приділяти увагу своїм дітям та уважно дослухатися до проблем, які виникають у житті маленьких людей та вчасно помічати загрозливі настрої, аби мати змогу у потрібний момент опинитися поблизу та зупинити або запобігти нещастю.

За матеріалами ДЗГ МВС України