https://moyagazeta.com/

63% українських дітей у 15 років мають досвід паління, 91% – вживали алкоголь

Президенту України
Ющенку В.А.

Прем’єр-міністру України
Тимошенко Ю.В.

Народним депутатам України

Відкрите звернення

Закликаємо усіх вас забути нарешті про амбіції та політичні чвари і об’єднатися для подолання однієї з найгостріших проблем, яка стоїть сьогодні перед українським суспільством. Йдеться про боротьбу з алко- та тютюнозалежністю, особливо поширеними сьогодні серед нашої молоді.

В результаті нещодавнього дослідження, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка за підтримки ЮНІСЕФ, встановлено, що 63% українських дітей у 15 років мають досвід паління, 91% – вживали алкоголь. До того ж, усе більшого поширення серед неповнолітніх набувають так звані слабоалкогольні напої, особливо пиво, небезпека яких полягає у більш швидкому виниканні залежності молодого організму. Порівняно з 2003 роком, частка підлітків, які вживають слабкоалкогольні напої, збільшилася від 14% до 22%. Загалом, за висновками експертів, в Україні від зловживання алкоголем і палінням щорічно помирає понад 100 тис. осіб.

Молодих патріотів України вкрай тривожить ця негативна тенденція, оскільки вживання дітьми алкоголю і паління сигарет незабаром обов’язково відіб’ється на демографічній ситуації в Україні. І корінь проблеми, на нашу думку, лежить у тому, що вітчизняне законодавство не перешкоджає тому, що в погоні за прибутками знищується нація.

Саме тому сьогодні, у Всесвітній день захисту дітей, пропонуємо вам внести наступні зміни до українського законодавства:
1. Заборонити будь-які форми реклами алкогольних і слабоалкогольних напоїв (у тому числі пива), а також тютюнових виробів, включаючи плакати і вітрини у магазинах.

2. Заборонити вживати слабоалкогольні напої (у тому числі пиво) в людних місцях без обгортки у вигляді непрозорого пакету.
3. Встановити єдину заборону на продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, молодшим 21 року. Запровадити жорсткі штрафи за порушення цих вимог, а саме: за перше порушення – 10 тис. грн., за повторне порушення – 25 тис. грн., а за третє порушення – 50 тис. грн. із позбавленням ліцензії.
Переконані, що саме такі заходи стануть першим кроком на шляху до здорового майбутнього нації.

 

З повагою, співголови

В.Дорош, Ю.Струк