https://moyagazeta.com/

Олег Федорчук: “У забороні грального бізнесу винен сам гральний бізнес”

Про попередні результати профілактичної операції „Гральний бізнес” розповів на прес-конференції у державній податковій адміністрації в області виконувач обов’язків голови Олег Федорчук та заступник начальника УПМ-начальник оперативного управління Віктор Чиж.

Ще до прийняття Закону України №1334-VI „Про заборону грального бізнесу в Україні” (15.05.2009) викрито два випадки здійснення діяльності в сфері грального бізнесу без отримання відповідних дозвільних документів. В результаті вилучено 24 гральні автомати на суму 135 тис. грн. Але заклади грального бізнесу посилено контролюються і після заборони їх діяльності на законодавчому рівні. І тільки з 6-го по 15-е липня встановлено більше десяти фактів надання послуг грального бізнесу з використанням гральних автоматів. В результаті перевірок вилучено 160 гральних автоматів „МЕГА ДЖЕК”, “БЛЕК ДЖЕК”, “ГОЛДЕН РЕЙН”, “РОЯЛ ГЕЙМ”, „TSAREBNA” та інших типів орієнтовною вартістю понад 1,6 мільйона гривень. Частина з них зберігається у кімнатах вилучених речових доказів в підрозділах податкової міліції, а частина передана на відповідальне зберігання власникам.

Усього ж із почату 2009 року працівниками податкової міліції виявлено 13 порушень у веденні господарської діяльності в сфері грального бізнесу. Вилучено 184 гральні автомати різних типів вартістю приблизно у 1,8 млн. грн. Судами конфісковано 17 гральних автоматів на суму 95 тис. грн. готується ряд нових позовів з метою застосування заходів впливу і санкцій до порушників закону та конфіскації задіяних у забороненому бізнесі гральних автоматів.

„Винним у забороні грального бізнесу є сам гральний бізнес, – заявив виконувач обов’язків голови ДПА у Хмельницькій області Олег Федорчук, – бо це сфера, яка принесла нам найбільше порушень. Попри те, що власники закладів грального бізнесу декларували своє прагнення працювати прозоро, вони відмовлялися від персоніфікації виграшів, фіскалізації. В результаті відбувалася тінізація отриманих прибутків.”

Хоча інтереси грального бізнесу вже відстоюють деякі органи місцевої влади, які вимагають компенсації втрат бюджетів від заборони грального бізнесу, наразі ще важко говорити про такі втрати. На переконання Олега Федорчука, невеликі втрати будуть, та втрати від порушень, обкрадання залежних від ігор на автоматах громадян, які мали місце раніше, були неспівмірно більшими.
„У нас у розробці є нові інформації про замасковані гральні зали, – зазначив заступник начальника управління податкової міліції ДПА в області Віктор Чиж. – Проте в конспіративних умовах виявляти їх нелегко. Та ми налаштовані на спільну роботу з іншими правоохоронними структурами і особливо на підтримку громадськості. Інформацію про роботу закладів грального бізнесу, окремих гральних автоматів, букмекерських контор можна передавати черговому управління по телефону 701-873.

Разом з тим позбулися сили нормативні документи, що регулювали діяльність грального бізнесу. Зокрема ДПА України відкликала листи від 10 вересня минулого року № 18321/7/17-0617 та від 23 березня поточного року № 5901/7/17-0617 „Про оподаткування доходів”. А лист ДПА України від 5 листопада 2004 року № 21487/7/17-1117 „Щодо упередження порушень податкового законодавства під час виплати доходів громадянам” відтепер слід вважати таким, що втратив чинність.
 

Автор: Михайло Цимбалюк