https://moyagazeta.com/

Переможниця «Кращого студента» цінує гумор, інтелект та моральність

 

Кореспондент: Які твої відчуття в якості кращого студента Хмельницького? 

 

Катерина Волошина: Шалені! Я не очікувала, хоча готувалася старанно, другий рік підряд я беру участь у цьому конкурсі. Минулого року це було третє місце, цього вже більш підготовлена і отримала перше місце. Але все одно не очікувала, я настільки вражена, що не можу контролювати свої емоції. 

 

К: В чому секрет твого успіху? 

 

К. В.: Напевно, секрет у виснажливій праці і гарних керівниках, які підтримували мене. Тому, що справді дуже велику допомогу мені виказав студентський театр “Глорія” нашого університету, студентська рада, прийшов підтримати підшефний мені курс. Тому, насамперед, я вдячне всім тим, хто мене підтримував і готував. Особливу подяку я хочу виразити одній дуже цінній людині – Коваль Таїсії Петрівні, керівникові студентського театру “Глорія”. Вона допомагала організовувати і власне організовувала мій виступ, була сценаристом і натхненником особисто для мене та й для великої кількості молоді в цілому. В моїй перемозі її величезна заслуга. 

 

К: Що для твого особистого розвитку дає участь у відповідних конкурсах? 

 

К. В.:Дуже багато. Я беру участь у величезній кількості конкурсах. 10 років поспіль виграю предметні олімпіади зі своєї спеціальності на території області і на всеукраїнських конкурсах. Також я беру участь у конференціях наукових робіт. Це є для мене певний рівень «самошліфування», я корегую себе, росту в цьому. З кожним роком в своїй спеціальності, відповідно в олімпіадах, чи в науці я стаю кращою, кращою, кращою! В принципі підтвердженням моїх слів є те, що цього року я взяла перше місце в цьому конкурсі, на відмінно від попереднього. Це для мене певний рівень, певний спосіб саморозвитку, «самошліфування». 

 

К: Як ти переборюєш труднощі, негаразди, які трапляються в твоєму житті? 

 

К. В.: По-перше, до всього треба ставитися з оптимізмом, по-друге, в мене справді є гарна підтримка, люди, які мені завжди готові допомогти і, по-третє, це – стриманість. Я не можу сказати, що є якийсь глобальний секрет успіху. Навіть сьогодні на заході була курйозна ситуація – прямо на сцені на мені лопнула сукня. Але попри все я знаю, що маю виконати почату справу якісно і до кінця, докласти всіх можливих зусиль для того, щоб вона була виконана на найвищому рівні. 

 

К: На кого ти рівняєш у своєму житті? Хто твій ідеал? 

 

К. В.: Я не можу сказати, що в мене є якийсь ідеал, бо Божа заповідь говорить – не сотвори собі кумира. Але біля мене є багато гідних і достойних людей. Зокрема, це Таїсія Петрівна, про яку я вже говорила, моя мама, яка є для мене чудових прикладом і жінки, і людини. Також є дуже багато гарних педагогів, що допомагають мені бути саме чудовим вчителем. Взагалі-то я намагаюся обирати собі більш чіткі, реальні орієнтири. Я сподіваюся, що колись я стану досить такою вагомою особистістю, зможу стати для когось ідеалом. 

 

К: Які нові вершини ти хочеш підкорити у найближчий час? 

 

К. В.:Звісно, я би хотіла взяти якесь переможне місце на Всеукраїнському етапі конкурсу “Кращий студент”. Обовґязково навесні буду брати участь у предметних олімпіадах всеукраїнського рівня. Сьогодні мене якраз нагородили виграшним місцем у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт імені Тараса Шевченка. Завжди підкорення такої вершини викликає у мене дуже велику радість, це оцінка моєї літературної творчості. Я сподіваюся, що всі вершини, які залишилися ще не підкореними, підкорю з особливою легкістю. 

 

К: Ким ти бачиш себе у майбутньому – педагогом, спробуєш себе у професійному театрі чи, можливо, обереш собі інше соціальну роль? 

 

К. В.: Я думаю, що, однозначно, театру я не покину, буду докладати усіх можливих зусиль, щоб вистачало і надалі часу для нього. Звісно, буду продовжувати займатися благодійністю. Благодійність – це скоріше робота для душі, для покращення вищого рівня самопочуття. Не можу відмовитися від цієї сторінки мого життя. Але в мріях я бачу себе викладачем вищого навчального закладу. Якщо буде такий шанс, то я зроблю все для цього можливо, щоб ним скористатися. 

 

К: Що ти, як майбутній педагог і мати, хочеш бачити у своїх власних дітях? 

 

К. В.: Хочу бачити душу, в якій поєднується моральність з інтелектом і висотою думки. Тому, що як я говорила під час свого виступу і роздавала відповідні брошурки, треба поєднувати в собі триєдине начало – висоту думки, почуттів та інтелекту. Буду намагатися розвивати власних дітей у всіх можливих сторонах. Завжди своїм учням на уроках я кажу, що не достатньо бути інтелектуалом. Адже в літературі є багато прикладів холодного розуму. Важливо бути людиною, мати велике серце, душу. Треба бути щирим, повним, людяним і повноцінним в усьому. Тому, що повноцінність – поняття, в якому заключається те, щоб був не тільки інтелект чи не лише зовнішня краса, але й всі три якості поєднувалися гармонійно. 

 

К: Які три риси ти найбільше цінуєш у людині? 

 

К. В.:Ну, мабуть, так як в мене з почуттям гумору не склалося, то ціную – інтелектуально якісне почуття гумору, моральність, щиросердність і вміння керувати своїм інтелектом та постійно його накопичувати.

К: Що побажаєш майбутнім учасникам конкурсу “Краший студент”, як готуватися, як не хвилюватися, стоячи на сцені? 

 

К. В.:Ну, не хвилюватися не можна. Дуже багато разів була на сцені, але все одно не можу повністю побороти хвилювання. Тому не хвилюватися не можна зовсім це точно. Головне бути уважним, готуватися щиро, робити все від себе залежне і робити це якісно та з щирою душею. І тоді трапиться щось дуже приємне як сьогодні зі мною. 

 

Бажаю всім успіхів! 

 

Спілкувалася Лілія Король

 

Фотокореспондент: Ірина Стинська