https://moyagazeta.com/

Понад третина громадян України хотіла б народитися в іншій країні

Зокрема, згідно з результатами дослідження групи Рейтинг, майже половина опитаних (48%), якби мали можливість обрати країну, де народитися, обрали б Україну.

При цьому 9% опитаних обрали б Росію, 5% – Німеччину, 4% – США, по 2% – Великобританію, Італію, Швейцарію, Францію, по 1% – Польщу, Канаду, Швецію, Білорусь. Разом з тим, 2% – вибрали б СРСР, близько 4% – інші країни. 16% опитаних не змогли відповісти на запитання.

Так, 15% опитаних, якби мали можливість обрати країну, де народитися, обрали б країни ЄС, ще 4% – США. Зате Росію, Білорусь, Казахстан – близько 10%, ще 2% – обрали б СРСР.

Згідно з дослідженням, Росію найчастіше обирали на Донбасі (18%), Півдні (13%) і Сході (13%) країни. Німеччину, США, Італію, Великобританію – на Заході та Півночі країни. Разом з тим, в Центрі країни частіше вибирали Україну.

При цьому, як з’ясувалося, чим молодші респонденти, тим менше серед них тих, хто хотів би народитися в Україні: лише 40% молоді обрали б Україну, тоді як серед літніх людей таких у півтора разу більше. Кожен десятий молодий українець хотів би народитися в США, трохи менше – у Німеччині та Великобританії. Жінки більш прив’язані до України, ніж чоловіки. Останні частіше вибирали Росію, Німеччину та США.

Рейтинг також пише, що кожен десятий виборець КПУ хотів би народитися у СРСР. Кожен шостий виборець Партії регіонів і КПУ хотів би народитися в Росії. Зате кожен шостий виборець УДАРу обрав Німеччину. Найвідданішими країні виявилися виборці Батьківщини та Свободи – майже 60% з них, якщо б мали можливість обрати країну, де народитися, вибрали б Україну.

Опитування проводилося з 22 по 28 лютого 2013 року, участь у ньому взяли 2 тисячі респондентів, вік яких перевищує 18 років, у всіх областях України, Києві та Криму.

Відголос