https://moyagazeta.com/

Спецназу треба поле, ліс або гори

Автомобільна колона зі спецназівцями загону, озброєнням та боєприпасами дісталась Сторожинецького полігону, що у Чернівецькій області, здійснивши 220-ти кілометровий марш з міста Хмельницький.
За словами командира полку полковника Сергія Кривоноса ці навчання проходили за планом бойової підготовки частини до виконання завдань за призначенням.

– Навчання ми розпочали з моменту висування колони у заданий район навчань, – розповів командир. – Чималий відсоток першого загону полку укомплектований військовослужбовцями строкової служби, в тому числі на посадах водіїв також строковики, то ж для них марш у майже 500 кілометрів до полігону і у зворотньому напрямку, так би мовити, став першим бойовим хрещенням.

Усі спеціальні завдання розвідуваальних груп – це без перебільшення секретна інформація. Та не розкриваючи військової таємниці командир першого загону спеціального призначення майор Сергій Дубина повідомив, що за п’ять днів навчань на полігоні в сусідній з Хмельницькою області його підлеглі демонструючи високу фахову підготовку, досвід і вміння діяти у будь-якій місцевості, будь то гори чи рівнина, справились з виконанням усіх поставлених завдань відповідно до рішення на застосування сил і засобів розвідки загону.

Крім того воїни-розвідники успішно відпрацювали нормативи налагодження і встановлення зв’язку з командним пунктом постійної дислокації, між групами взаємодії, елементи маскування, скритного пересування в незнайомій місцевості, виживання. За час виконання спеціальних учбових завдань за різними варіантами застосування підрозділи загону в загальному подолали майже 200 кілометрів у пішому порядку.

Командир частини полковник Сергій Кривонос, який безпосередньо керував навчаннями на полігоні, оцінив роботу командного складу загону, розвідувальних і диверсійних груп, підрозділів забезпечення частини на «добре».
– Найголовніше це те, що наші спецназівці незважаючи ні на що вдосконалюють свій професіоналізм під час практичних дій у полі, в лісі чи в горах. – Констатував командир полку і додав, що подібні навчання дають суттєвий поштовх у прагненні професійного зростання молодих офіцерів, військовослужбовців за контрактом та строкової служби.
 

Автор: Андрій Агєєв
Фото автора та Юрія Школьного