https://moyagazeta.com/

“Свобода” каже, що не причетна до кидання сніжок у регіоналів

Про це повідомив ВВС Україна депутат парламенту від “Свободи” Юрій Сиротюк.

Печерський райвідділ внутрішніх прав столиці розпочав досудове розслідування у зв’язку із заявою депутата парламенту від Партії регіонів Ірини Горіної про хуліганські дії стосовно неї учасників акції протесту опозиції 2 квітня під стінами Верховної Ради.

Як Клацнути повідомила прес-служба головного управління МВС України у Києві, слідчі Печерського райвідділу відкрили кримінальне провадження за ознаками хуліганства.

Юрій Сиротюк сказав, що протягом 3 квітня активістів “Свободи” примусово доставляли до райвідділу міліції.

“Людей примусово приводили на допити. У нас є інформація про сімох людей, але можливо їх було більше. Приходили працівники міліції на роботу чи навчання і примушували їхати з ними до райвідділку. Це виглядало як затримання, але тепер міліція каже, що цих хлопців допитували як свідків у справі про хуліганство”, – сказав Юрій Сиротюк у коментарі ВВС Україна.

На запитання, чи визнає “Свобода”, що представники партії закидали депутатів снігом і льодом, Юрій Сиротюк сказав: “Ні, звичайно”.

Депутат каже, що своєрідний вияв протесту учасниками акції ніким не планувався.

“Але цей вияв протесту свідчить про те, що громадяни готові до активних дій все більше”, – сказав Юрій Сиротюк.

Вибачення Тимошенко

На відео, поширеному Клацнути 5 телеканалом, видно, що молоді люди, а також жінки похилого віку кидають снігом у депутатів Ірину Горіну, Юлію Льовочкіну, Олександра і Андрія Табалових, а також заступницю глави адміністрації президента Марину Ставнійчук.

Ірина Горіна у заяві до міліції вказала, що “агресивно налаштовані громадяни безпричинно почали ображати її нецензурною лайкою, погрожувати фізичною розправою та кидати в неї грудки снігу і льоду”. Депутат твердить, що отримала закриту черепно-мозкову травму та струс мозку.

Партія регіонів у поширеній заяві вимагає від правоохоронних органів знайти і покарати винних у інциденті.

Тим часом, ув’язнена лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко у заяві, оприлюдненій на її Клацнути персональному сайті, вибачилася від імені опозиції за завдані жінкам-депутатам травми і закликала своїх колег знайти винних.

“Ми – гідні та моральні люди. Тому не тільки знайдіть винних, але й зверніться до людей із закликом не чинити насилля проти своїх опонентів на мітингах”, – заявила Юлія Тимошенко.

ВВС Україна