https://moyagazeta.com/

Транспортний колапс чи маршрутна реформа?

Станом лише на 6 липня поточного року заборгованість «Електротрансу» перед своїми працівниками сягає 929 тисяч гривень. І найближчим часом ситуація не покращиться, навіть попри те, що підприємство постійно дотують з держбюджету.. Саме до цього призвела політика міської влади.

Станом лише на 6 липня поточного року заборгованість «Електротрансу» перед своїми працівниками сягає 929 тисяч гривень. І найближчим часом ситуація не покращиться, навіть попри те, що підприємство постійно дотують з держбюджету.

За попередніми підрахунками, підприємство щомісяця втрачає 150 тисяч гривень, програючи конкуренцію приватним перевізникам. – Проблема конкуренції комунального транспорту із приватними перевізниками дуже болюча. На жаль, хмельничани частіше обирають маршрутки. Тролейбусами в основному користуються пільгові категорії населення, тому «Електротранс» і збитковий. З цієї ж причини підприємство і не може оновити тролейбусний парк. Міська влада також не думає про оновлення комунального транспорту, – розповідає заступник начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури в області Петро Тарасюк.

На сьогоднішній день 91% усіх тролейбусів та автобусів потребують заміни, а обладнання та устаткування не поновлювалося протягом 20 років. Вихід із ситуації лише один – потрібно перейняти досвіди сусідів із Камґянця-Подільського.

– Наразі потрібно провести оптимізацію транспортної мережі міста. Зробити так, як зробили у Камґянці-Подільському – на усіх привабливих маршрутах, де великий пасажиропотік, залишити лише комунальний транспорт. Тобто, зробити так, щоб, до прикладу, у центрі ходили лише тролейбуси. Що це дасть? По-перше, значно розгрузяться дороги, не буде такої кількості заторів та аварій, адже ми знаємо як приватники люблять обганяти та підрізати один одного. По-друге, рівень загазованості міста суттєво знизиться. І, нарешті, «Електротранс» почне заробляти гроші, які можна буде пустити на оновлення транспортного парку, – пояснює Петро Кузьмич.

Шкода, але хмельницька міська влада наразі відсторонилася від проблем комунального підприємства «Електротранс». Нещодавно трудовий колектив підприємства двічі організовував збори, проте з міського управління транспорту ніхто не потрудився прийти. На жаль, «Електротранс» залишився сам-на-сам зі своїми проблемами, тому навряд варто очікувати на повне погашення заборгованості по заробітній платі, купівлю нових комфортабельних тролейбусів та автобусів, які були би зручними і для інвалідів, а також на маршрутну реформу.

Прес-служба Хмельницького міського осередку Партії регіонів