https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому відбулись збори громадян з метою підготовки всеукраїнського референдуму

Збори пройшли у приміщенні міського будинку культури під головуванням секретаря Хмельницької міської ради Валерія Лескова та за участі депутатів Хмельницької міської ради, представників ряду громадських організацій міста, засобів масової інформації. Загалом, для участі у зборах було зареєстровано 250 чоловік.

Перед присутніми по суті питання виступили народний депутат України Лев Бірюк, директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів міської ради Володимир Швець та ряд мешканців обласного центру. Виступаючі висловлювали занепокоєння тим, що з 1 січня 2012 року збігає термін дії закріпленого Земельним кодексом України мораторію на продаж землі. Наголошували також, що земля, як головне надбання народу, має і надалі залишатись у його власності, а не стати товаром та потрапити до рук окремих товстосумів чи іноземців. Особливо ж в умовах українських реалій, коли досі немає законів “Про державний земельний кадастр” та “Про ринок землі”, ряду інших важливих для цієї сфери нормативних документів.

Учасниками зборів було схвалено пропозицію щодо доцільності проведення всеукраїнського референдуму з вказаного питання, затверджено чітке формулювання питання, яке планується винести на референдум, та обрано ініціативну групу для організації збору підписів громадян України на підтримку проведення референдуму у складі 91 особи.

Питання сформульовано наступним чином: “Чи підтримуєте Ви заборону купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення і пов’язане у зв’язку з цим внесення відповідних змін до Земельного кодексу України?”

У відповідності до Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, учасники зборів ухвалили звернення до міського голови щодо внесення за результатами зборів відповідного подання до Центральної виборчої комісії для реєстрації ініціативної групи.

Автор: УВІП