https://moyagazeta.com/

УДЦР застерігає: iPhone, придбаний в Україні, може стати дорогою іграшкою

Декілька днів тому і газета „Сегодня” повідомила, що телефони цієї марки (попередня ціна – від $2000 до $2700 за апарат, а в США офіційна ціна новинки – від $199 до $299) надійдуть в офіційний продаж як мінімум через тиждень.
Український державний центр радіочастот в черговий раз застерігає українців від покупки телефонів марки iPhone.
iPhone на сьогоднішній день у нас не сертифікований, а тому, згідно законодавства, не може бути ввезений на територію України та реалізований через торгову мережу. А при підключенні до мережі цей телефон оператор внесе до так званого „сірого” списку і згодом назавжди припинить його обслуговування.
Без жодних проблем працюватимуть в Україні тільки ті телефони марки iPhone, які ввезені громадянами з-за кордону або отримані ними в міжнародних поштових відправленнях для власних потреб (нагадуємо, що можна ввезти два телефони).
Звичайно, що, крім цього, ці телефони мають бути зареєстровані в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів, які веде Український державний центр радіочастот.
Водночас нагадуємо, що 13 червня 2010 року набув чинності Закон України № 2299 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду в галузі зв’язку”. Закон передбачає додаткові повноваження для Державної інспекції зв’язку щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, зокрема, дотримання ними умов реалізації засобів зв’язку.
Наголошуємо також, що суб’єкти господарювання, згідно пункту 1.6. „Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв”, затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, мають право здійснювати реалізацію тільки тих радіоелектронних та випромінювальних пристроїв, які відповідають установленим законодавством умовам їх застосування в Україні.
Саме тому радимо бажаючим стати власниками телефону iPhone бути обережними при купівлі в торговельній мережі новинки, яка може виявитись для вас великою проблемою і призведе до марної трати великих грошей.

За матеріалами прес-центру Українського державного центру радіочастот