https://moyagazeta.com/

Цей день в історії…Політ першого американця навколо Землі

38-річний полковник Джон Гершель Гленн був зарахований до загону перших астроавтів НАСА у 1959 році в числі інших семи кращих американських пілотів. На цей час за його плечима були 149 боїв під час 2-ї Світової та Корейської воєн і здійснений в 1957 році перший пезпосадковий переліт через США на надзвуковому літаку, коли Гленн за три з половиною години перелетів з Лос-Анжелеса до Нью-Йорка.

До Гленна у космосі побувало чотири чоловіка – радянські космонавти Юрій Гагарін та Герман Титов і американці Алан Шепард та Вірджил Гріссом. Правда, на відміну від радянських космонавтів, обидва америкнці здійснили лише суборбітальні польоти, і 20 лютого 1962 року Гленн став першим американцем, якому вдалось облетіти Землю.

За стартом його корабля з космодрому на мисі Канаверал спостерігало близько 100 тися чоловік і кілька мільйоів по телебаченню. Однак політ “Френдшипа-7” виявився не зовсім вдалим: під час третього обльоту Землі почали відмовляти двигуни і обшивка корабля надмірно розігрілась – довелось перейти на ручний режим управління і приземлятись раніше наміченого терміну.

Капсула “Френдшип-7” успішно приводнилась у Атлантичному океані, де астронавт разом з літальним апаратом був підібраний військовим кораблем “Ной”. Першими словами Гленна після прибуття на Землю були: “Там було занадто жарко”.

У 1964 році Гленн залишив НАСА, зайнявся приватним бізнесом та політикою і з 1974 року чотири рази підряд обирався до Сенату США від свого рідного штату Огайо. На початку 1998 року НАСА допустила 77-річного Джона Гленна до польоту на човнику “Діскавері” в якості спеціаліста-дослідника, і 29 жовтня 1998 року Гленн здійснив свій другий, на цей раз вже дев’ятиденний, політ в космос і став найстарішою людиною, що побувала в космосі.

www.jnsm.com.ua

Фото epizodsspace.no-ip.org