Північна Корея пригрозила США ядерною війною!

Про це у четвер, 24 січня, заявили в Державному комітеті національної оборони Північної Кореї.

У заяві наголосили, що “різні супутники” і ракети дальньої дії будуть спрямовані проти “заклятого ворога” КНДР Сполучених Штатів Америки.

“Зведення рахунків із США повинно проводитися за допомогою сили, а не за допомогою слів”, – йдеться в заяві північнокорейської влади. Особливо наголошується на тому, що йдеться про “ядерні випробування високого рівня”.

Конкретних термінів проведення нових ядерних випробувань у заяві Державного комітету національної оборони КНДР представлено не було. Також Пхеньян не уточнив, що саме має на увазі під “випробуваннями високого рівня”.

Низка експертів вважає, що КНДР має намір провести випробування уранової бомби. У попередні рази (в 2006 і в 2009 роках) КНДР проводила випробування плутонієвих бомб.

22 січня 2013 року Рада безпеки ООН схвалила введення додаткових санкцій проти Пхеньяну. Це було зроблено у відповідь на запуск в грудні 2012 року ракети “Інха-3” із супутником “Кванменсон-3”.

КНДР стверджувала, що супутник був запущений лише у мирних цілях. Світова спільнота, однак, запідозрила Пхеньян в проведенні випробувань балістичної ракети. Ці підозри частково підтвердили південнокорейські експерти, які обстежували уламки першого ступеня ракети КНДР.

Північній Кореї заборонено проводити ядерні випробування у відповідності з санкціями Ради безпеки ООН від 2006 року. 22 січня 2013 ООН розширила список організацій та осіб у КНДР, що потрапляють під введені раніше економічні санкції.

Фото: theaustralian.com.au
 ipress.ua