https://moyagazeta.com/

У Туреччині викопали унікальну скульптуру царя епохи бронзи

І те й інше було частиною монументальних воріт верхньої цитаделі Кунулуа, столиці новохетського царства Патіна (близько 1000-738 років до нашої ери). Фігура збереглася трохи вище талії. Вона має близько півтора метри у висоту, тобто повний зріст досягав 3,5-4 метри.

На бородатому обличчі сяють очі, інкрустовані білим і чорним каменем, волосся укладене рядами складних завитків. Обидві руки зігнуті в лікті, зап’ястя прикрашені браслетами з левиними головами. Права тримає спис, а ліва – стебло пшениці. Захищає фігуру нагрудник у формі півмісяця.

Довгий напис, вирізана на спині, повідомляє про походи царя на ім’я Суппілуліума – ймовірно, того, який вступив в сирійсько-хеттськой коаліцію 858 року до нашої ери, щоб протистояти натиску ассірійського правителя Салманасара III.

“Залишки дають яскраве уявлення про складність культури залізного віку, яка виникла в Східному Середземномор’ї після розпаду великих імперій епохи бронзи”, – підкреслює директор проекту Тім Харрісон, професор Університету Торонто (Канада).

ТСН.ua